Treningi czy dieta - co lepsze na odchudzanie?

Naukowcy zaprosili kobiety po restrykcyjnej diecie i treningu na darmowe jedzenie. Które zjadły więcej?

trening-czy-dieta.jpgBiegać, pływać, robić skrętoskłony czy stosować dietę? To dylematy, które ma wiele kobiet i mężczyzn, którzy chcą zgubić kilka kilogramów. Naukowcy z Uniwersytetu Loughborough w Wielkiej Brytanii także się nad tym zastanawiali i w tym celu postanowili przeprowadzić eksperyment. 

 POLECAMY: Wino a odchudzanie - ile pić i kiedy, żeby schudnąć?

Doświadczenie podzielono na dwie części. W pierwszej - kobiety zakwalifikowane do badania musiały przez osiem godzin jeść mniejsze ilości jedzenia niż zwykle i to o znacznie ograniczonej kaloryczności, co miało przypominać restrykcyjną dietę. Po tym czasie zostały zaproszone do bufetu, gdzie mogły jeść wszystko do woli. W drugiej części doświadczenia kobiety musiały odbyć 90-minutowy trening. Po tym czasie także one mogły w bufecie jeść do woli to, na co tylko miały ochotę.

Naukowcy bez wiedzy badanych mierzyli kaloryczność spożywanych w bufecie posiłków. Okazało się, że kobiety, które były na diecie zjadały średnio porcje o kaloryczności 944 kcal, a te, które do bufetu chodziły po treningach - 660 kcal. Takie wyniki pozwoliły naukowcom wyciągnąć wniosek, że aktywność fizyczna nie wzmaga apetytu, w przeciwieństwie do diet, które powodują skok hormonu głodu (greliny). 

Jeśli chciałybyście schudnąć, naukowcy zalecają jednak połączenie ćwiczeń i diety. Należy znaleźć złoty środek między aktywnością fizyczną a zdrowym odżywianiem. Ilość ćwiczeń, które należałoby wykonać, przy założeniu, że nie stosujecie żadnej diety - zdaniem naukowców - jest często poza zasięgiem większości. Chyba że będziecie bardzo zdeterminowane i uda Wam się ćwiczyć solidnie dzień w dzień. 

PS Co do wyników badań - trudno się z nimi kłócić, w końcu zostały przeprowadzone przez ekspertów a nie przypadkowe osoby, jednak... nie macie czasem tak, że po bieganiu czy pływaniu zjadłybyście konia z kopytami? Jak to jest z tą aktywnością fizyczną u was - wzmaga apetyt, czy nie ma na niego wpływu? Piszcie w komentarzach!

POLECAMY: Co można jeść po 18 bez wyrzutów sumienia?


Źródło: MilionKobiet.pl, rynekzdrowia.pl
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Środa 16.03.2016 (aktualizacja: 2016-03-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (6)

Awatar
Anonim
Jak szybko schudnąć? Tak naprawdę ćwiczenia to tylko w zależności od sposobu patrzenia 10-30% skutecznego odchudzania. Znaczenie ma też dieta, suplementy ale przede wszystkim poziom hormonów w ciele. Nic nie schudniesz jak twoje ciało będzie w trybie magazynowania tłuszczu, a nie jego spalania. A za to odpowiadają hormony. Tak naprawdę można przestawić ciało w maszynkę do spalania tłuszczu już w 30 dni pozbywając się złych hormonów i pokazując organizmowi jak ma produkować dobre hormony. Czyli pozbywamy się hormonów magazynujących tłuszcz, a produkujemy hormony spalające tłuszcz. Jak to zrobić? Głównie należy jeść zielone warzywa. Co najmniej kilka liści sałaty dziennie i do tego jakiś ogórek czy kalafior.
Dodano: 2016-05-14 09:37:04 Zgłoś nadużycie
Anonim
Trzeba podejść kompleksowo i jakieś wspomaganie nie zaszkodzi http://suplementyna.pl/jak-schudnac-problem-wiekszosci-kobiet/ ja juz spadłam 6kg w 3 tygodnie, suplement na odchudzanie przyspiesza proces chudnięcia
Dodano: 2016-03-19 18:36:27 Zgłoś nadużycie
Anonim
dla odchudzających się pomocny może okazać się preparat figurena slim który podkręca metabolizm oraz przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej.
Dodano: 2016-03-18 13:43:55 Zgłoś nadużycie
Anonim
Jestem bardzo zadowolona z tego co osiągnełam stosując suplement slimcea. Schudłam, czuje się dużo lepiej. Nauczyłam się inaczej jeść, jeść zdrowo więc utrzymuje już wagę. Dzięki Slimcea schudłam ponad 10kg przez 3 miesiące czyli okres kuracji.
Dodano: 2016-03-18 11:16:14 Zgłoś nadużycie
Anonim
moim zdaniem najlepsze dla zdrowia jest połączenie diety i ćwiczeń, ja do tego wspomagam się jeszcze witaminami i niezbędnymi kwasami z oeparolu, bo dzięki temu czuję się lepiej i silniej
Dodano: 2016-03-17 10:46:14 Zgłoś nadużycie
Anonim
działa na mnie najlepiej suplement Slimcea. Zrzuciłam wagę po 3 miesiącach, całość która nagromadziłam podczas ciąży. Nie mam powrotu wagi, żadnych skutków ubocznych. Polecam slimcea każdej która podchodzi do kuracji wspartej suplementem.
Dodano: 2016-03-17 10:44:57 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×