Unia Europejska zabrania spożywania puddingów z nasionami chia. Dlaczego?

Według unijnych specjalistów nasiona mogą zagrażać naszemu zdrowiu... Dowiedz się więcej!

chiaandraspberriesmain1.jpg

Pochodzące z Ameryki Środkowej nasiona chia szybko zawojowały nasze kuchnie. Od niedawna stały się zdrową fit przekąską, którą chętnie zabierałyśmy ze sobą do pracy i pałaszowałyśmy wraz z dodatkiem owoców w ramach zdrowego deseru. Nic dziwnego - nasiona chia zaliczane są bowiem do grona produktów nazywanych "superfoods", gdyż zawierają sporo cennych dla ludzkiego organizmu składników odżywczych oraz kwasów tłuszczowych Omega. To właśnie ze względu na swoje cenne właściwości nasiona chia zrobiły ostatnio w świecie osób starających się żyć "fit" niemałą "karierę". 

Teraz okazuje się natomiast, że Unia Europejska wprowadziła zakaz sprzedaży puddingów i jogurtów z dodatkiem tych nasion. Dlaczego? Okazuje się, że według unijnych specjalistów chodzi o ilość spożywanych nasion, a nie o same ich właściwości zdrowotne. Zbyt duża ilość spożywanych nasion chia może podobno prowadzić do otyłości oraz przeszkadzać w pozyskiwaniu innych cennych składników odżywczych z pokarmów. Jednym zdaniem: co za dużo, to niezdrowo.

Pozostawiając kontrowersyjne nasiona chia na boku, my rekomendujemy Ci sprawdzone i polecane już przez nasze babcie, nasiona, które w ludzkim organizmie potrafią zdziałać cuda, a znajdziemy je na naszym rodzimym, polskim "podwórku". 

Zobacz: 4 nasiona, które warto włączyć do diety!


Co sądzisz o tych unijnych rewelacjach? Czekamy na Twoją opinię w komentarzu poniżej!

zdjęcie: iStock  

 Zobacz też:


Dodał(a): Natalia Fijał , Wtorek 22.08.2017 (aktualizacja: 2017-08-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
ja jestem zakochana w puddingu z chia. ostatnio na diecie jadłam go co drugi dzień. Fakt - miałam później po zakończeniu diety kilka dni męki z twardym brzuchem i problemem z wypróżnianiem, ale wypiłam dicopeg 10g i przeszło. Jak wiadomo umiar trzeba zachowac i teraz juz tego sie trzymam
Dodano: 2017-09-06 19:40:18 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×