Uśmiechnij się! Dajemy Ci ku temu 6 naukowych powodów

Śmiech to naprawdę dobre lekarstwo na wiele dolegliwości. Teraz to już nie tylko puste słowa, ale także naukowo udowodnione fakty!

Uśmiechnij się! Dajemy Ci ku temu 6 naukowych powodów

Uśmiechnij się! Dajemy Ci ku temu 6 naukowych powodów

Bardzo często mówi się, że śmiech to samo zdrowie. Jednak czy jest to prawda, czy tylko mit, który wszyscy powtarzają? Tak, to prawda i mamy teraz na to naukowe dowody!

Poprawia pamięć

Badanie przeprowadzone przez California Loma Linda University pokazało, że osoby starsze wykazywały się znacznie lepszą pamięcią krótkotrwałą po obejrzeniu zabawnego filmu. Humor dostarcza znacznie więcej niż tylko polepszenie naszego nastroju. Poprzez stymulowanie większej ilości fal mózgowych gamma poprawia znacznie działanie pamięci.

Chroni przed chorobami serca

Poczucie humoru według badań przeprowadzonych przez kardiologów może pomagać zmniejszyć ryzyko przed potencjalnymi atakami serca. Przełomowe badania pokazały, że osoby z chorobami serca, codziennie śmiały się o 40 procent mniej niż osoby w tym samym wieku, które nie miały problemów z sercem.

Spala kalorie

Obliczono, że w 15 minut śmiechu w ciągu dnia pozwala spalić od 10 do 40 kalorii. Choć pozornie wydaje się to dość mało, to według tych obliczeń, w ciągu roku można spalić nawet cały kilogram po prostu się śmiejąc.

Uśmiechnij się! Dajemy Ci ku temu 6 naukowych powodów Śmiech pomoże Ci się uporać z wieloma dolegliwościami

Zmniejsza ból

Śmiech może łagodzić ból, gdyż motywuje organizm do produkcji naturalnych środków przeciwbólowych. Klinika Mayo w USA twierdzi też, że nieistotny jest to, czy rodzaj bólu jest fizyczny, czy tez psychiczny, śmiech pomaga się z nim uporać.

Podnosi poziom endorfin

Śmiech wyzwala wzrost endorfin czyli hormonu szczęścia. Mięśnie zaangażowane w śmiech mogą powodować uwalnianie substancji chemicznych odpowiedzialnych za polepszenie nastroju. 

Łagodzi stres

Poprzez zwiększenie tętna i ciśnienia krwi, śmiech pomaga się rozluźnić i odstresować. To wszystko sprawia, że uspokajamy się i relaksujemy. Każdy z nas jest narażony na niemałe ilości stresu, dlatego śmiejmy się jak najwięcej!

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Poniedziałek 13.10.2014 (aktualizacja: 2014-10-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×