Uzbierano pieniądze na leczenie chorej Zuzi!

Tą historią żyje cała Polska. Jak widać, nasze społeczeństwo umie pomagać. Udało się uzbierać środki na kosztowne leczenie. Zapoznajcie się z tą historią.

Uzbierano pieniądze na leczenie chorej Zuzi

Zuzia ma zaledwie 7 lat, a wycierpiała w swoim życiu tyle, co niejeden dorosły nie byłby w stanie znieść. Dziewczynka choruje na pęcherzowe oddzielanie naskórka i tylko leczenie w Minnesocie w Stanach Zjednoczonych może jej pomóc. Jest ono niezwykle kosztowne, dlatego też bez wsparcia, rodzice nie byliby w stanie go sfinansować - aby zebrać choć część pieniędzy, pozbyli się wszystkich kosztowności.

Na szczęście po raz kolejny nasze społeczeństwo pokazało, że nie jest obojętne na krzywdę dzieci. W ciągu 55 dni udało się uzbierać kwotę prawie 6 mln złotych. Akcję zbiórki pieniędzy przeprowadziła fundacja "Siepomaga". Włączyło się do niej prawie 80 tys. darczyńców.

Zobaczcie także: Rak skóry - poznajcie historię kobiety, u której go zdiagnozowano

Dziewczynka od urodzenia zmaga się z chorobą, która charakteryzuje się tym, że doskwiera jej ból całego ciała podobny do tego, który odczuwamy po poparzeniu wrzątkiem. Jej ciało jest pokryte pęcherzami i tworzy niegojącą się ranę. Każdy dotyk sprawia Zuzi niebywały ból.

To niezwykle rzadka choroba. Boryka się z nią 1 na 50 tys. osób. Chorujący nie posiada w skórze spoiwa, które jest odpowiedzialne za łączenie warstw, przez co ta jest taka podatna na wszelkie urazy. Co więcej, pęcherze pojawiają się także w uszach, żołądku, przełyku, a nawet oczach.

Zobaczcie także: Ten chłopak odzyskuje pamięć dzięki Instagramowi!

Obecnie Zuzia przebywa w Salzburgu, gdzie jest poddawana specjalistycznym zabiegom, które pomagają jej w walce z pęcherzami w przełyku.

Mamy nadzieję, że cierpienie dziewczynki w końcu zmaleje.

Poznajcie Zuzię:
Zobaczcie także:Źródło: TVP Info
Foto: TVP Info/ YouTubeDodał(a): Natalia , Wtorek 19.05.2015 (aktualizacja: 2015-05-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (4)

Awatar
Anonim
Zuzieńko, mam nadzieję, że wkrótce poczujesz się lepiej. Wszyscy Cię kochamy i trzykmamy kciuki za powodzenie Twojego leczenia!
Dodano: 2015-05-19 17:07:11 Zgłoś nadużycie
Anonim
Bardzo się cieszę, wysłałam jej trochę pieniędzy a jeszcze brakowało dużo - wydaje mi się, że w bardzo krótkim czasie udało się je zebrać!! Super !! Duuuużo zdrówka i żadnego bólu więcej!!
Dodano: 2015-05-19 16:38:26 Zgłoś nadużycie
Anonim
Nawet ja wysłałam pare złoty , cieszę sie że się udało :) Zdrowia Zuziu
Dodano: 2015-05-19 15:25:05 Zgłoś nadużycie
Anonim
Super!
Dodano: 2015-05-19 14:39:23 Zgłoś nadużycie