W co powinien się ubierać mężczyzna, aby mieć dobre nasienie?

W staraniach o dziecko należy zwrócić szczególną uwagę na zdrowie kobiety, ale nie tylko. Ważne aby nasienie mężczyzny było jak najlepszej jakości, a jak się okazuje, ma na to wpływ także garderoba partnera.

W co powinien się ubierać mężczyzna, aby mieć dobre nasienie?

Coraz więcej par ma problemy z poczęciem dziecka. Zazwyczaj to u pań w pierwszej kolejności doszukuje się problemów z zajściem w ciążę, lecz tak naprawdę problem może leżeć także w nasieniu partnera, a w zasadzie w jego jakości.

Niedawno przeprowadzone badania podają, że panowie, którzy spali nago oraz nosili bokserki, mieli dużo mniejszy poziom uszkodzonego DNA w swoim nasieniu, w stosunku do tych mężczyzn, którzy większość doby spędzali w obcisłych slipach.

Zobaczcie także: Czy seks oralny wpływa na płodność?

Fakt, że rodzaj bielizny noszonej zarówno w dzień, jak i tej, w której śpi mężczyzna ma wpływ na jakość jego nasienia potwierdziła Katherine Sapra z amerykańskiego Narodowego Instytutu Zdrowia Dziecka i Rozwoju Człowieka.

Naukowcy zbadali 500 mężczyzn. Obserwacje trwały rok. Skupiono się na tym, w co są oni ubrani w ciągu dnia oraz w czym śpią. Okazało się, że 25% panów noszących luźne bokserki i sypiających nago, rzadziej boryka się z uszkodzeniem DNA w swojej spermie w porównaniu z mężczyznami lubującymi się w obcisłych ubraniach i bieliźnie.

Zobaczcie także: Jak sprawdzić, czy facet nie będzie miał problemów ze spłodzeniem dzieci?

Jeżeli zatem staracie się o dziecko, lepiej zainwestujcie w luźniejszą bieliznę oraz spodnie dla swoich partnerów. Przynajmniej dopóki nie zajdziecie w ciążę.Zobaczcie także:Źródło: sciencealert.com
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Anka P. , Piątek 06.11.2015 (aktualizacja: 2015-11-05)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×