W co się ubrać na wizytę u ginekologa?

Wizyta u ginekologa krępuje wiele kobiet. Szczególnie wtedy, kiedy idą na nią po raz pierwszy. Jak się do tego przygotować?

W co się ubrać na wizytę u ginekologa?

Kobiety często wstydzą się wizyt u ginekologa, ponieważ zazwyczaj towarzyszy im niepewność związana z tym, że mają się rozebrać od pasa w dół przed kimś zupełnie obcym, dlatego też niezwykle ważne jest wybranie odpowiedniego lekarza. W tej kwestii warto zasięgnąć opinii np. koleżanek.

Zobaczcie także: 6 faktów, o których nie bój się powiedzieć ginekologowi

Kiedy już wybierzesz najlepszego specjalistę, przed tobą wizyta. Po krótkim wywiadzie lekarskim odbywa się badanie. Najpierw będziesz musiała za parawanem zdjąć dolną część garderoby, a potem przejść na fotel ginekologiczny, dlatego też wskazane jest mieć na sobie np. szeroką spódnicę, którą potem przed badaniem wystarczy tylko podwinąć, aby lekarz mógł mieć dostęp do miejsc intymnych.

Doskonałym rozwiązaniem będzie także długa tunika albo koszulka, najlepiej u góry zapinana na guziczki. Długość jest ważna, ponieważ dzięki temu nie będziesz czuła się skrępowana tym, że chodzisz z odsłoniętymi częściami intymnymi.

Zobaczcie także: Grzybica pochwy - jak się przed nią ochronić?

Co ważne, na wizytę u lekarza warto założyć dwuczęściową bieliznę, ponieważ ginekolog zazwyczaj bada także piersi, więc lepiej nie mieć na sobie body ani gorsetu.

Jeżeli jesteśmy już przy bieliźnie, to należy mieć na uwadze, że idziemy na wizytę do lekarza, więc niepotrzebne są koronki, czy stringi. Lepiej założyć bawełnianą bieliznę, która dodatkowo nie będzie podrażniała, a ty będziesz się czuła komfortowo. Jeśli jednak na co dzień chodzisz jedynie w koronkowej bieliźnie, nie musisz zmieniać swoich nawyków - pamiętaj, że figi i tak zostawiasz za parawanem.

Zapewne zastanawiasz się, czy należy mieć idealnie gładkie miejsca intymne. Jeżeli do tej pory nie ich depilowałaś, albo lubisz jakąś konkretną "fryzurę", nie zmieniaj tego na potrzeby wizyty u ginekologa. Dla lekarza liczy się przede wszystkim higiena osobista.Zobaczcie także:Foto: Thinkstock

Dodał(a): Natalia , Środa 02.12.2015 (aktualizacja: 2015-12-02)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×