W jakich miesiącach najbardziej chudniemy i tyjemy?

Lubicie mieć kontrolę nad wagą swojego ciała? Zapoznajcie się z ciekawostkami na temat miesięcy i dni tygodnia, w których najłatwiej przybrać na masie. Zobaczcie, czy zgadzacie się z wynikami badań.

W jakich miesiącach najbardziej chudniemy i tyjemy

W jakich miesiącach najbardziej chudniemy i tyjemy?


Zastanawiacie się w jakim miesiącu najbardziej tyjemy? Otóż okazuje się, że we wrześniu, czyli właśnie teraz! Dlaczego tak się dzieje? Zazwyczaj jesteśmy już po wakacyjnym wyjeździe i tak mocno nam nie zależy na idealnej figurze, a poza tym ciepłe swetry nie odkrywają naszych mankamentów. Drugim, tak destrukcyjnie na nas działającym miesiącem jest grudzień.

Jesienne i zimowe wieczory sprzyjają przybraniu na wadze, ponieważ to właśnie wtedy częściej pozostajemy w domu i jednocześnie jesteśmy bardziej skorzy do przekąsek o późnej porze. Wracając jednak do grudnia, chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, że to właśnie w nim przypadają święta, kiedy to prawie nikt nie odmawia sobie kulinarnych grzechów.

Za to w styczniu zazwyczaj zaczynamy realizować zarówno noworoczne, jak i poświąteczne postanowienia o zmniejszeniu wagi. Następnym miesiącem, kiedy najbardziej tracimy na wadze jest czerwiec. Przede wszystkim zwiększa się długość dnia, przez co zazwyczaj jesteśmy bardziej aktywni, a poza tym ponownie pojawia się motywacja w postaci chęci prezentowania nienagannej sylwetki w stroju kąpielowym.

Przeprowadzono również badania co do dni tygodnia, w których najbardziej przybieramy na wadze. Okazuje się, że najwięcej zbędnych kalorii pochłaniamy w poniedziałek, potem w niedzielę, piątek, czwartek, środę, wtorek, a najmniej w sobotę.

Zgadzacie się z tymi wnioskami?

Zobaczcie też:Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 25.09.2014 (aktualizacja: 2014-09-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×