Warzywo dnia: ogórek

Ogórka zna każdy, a spożywaniu tego warzywa sprzyja fakt, że właśnie trwa sezon ogórkowy. Koniecznie dowiedz się, jakie pozytywne właściwości kryje w sobie to zielone warzywo!

Warzywo dnia: ogórek

Warzywo dnia: ogórekOgórek jest często uprawianym warzywem. Spotkamy go w większości domowych ogródków. Jedni stosują go do sałatek, inni jedzą samego.

Okazuje się, że to warzywo w 96% składa się z wody. Zawiera w sobie niewielkie ilości Wit. A, C, K, Wit.
z grupy B, sole mineralne takie jak: siarkę, magnez, potas, mangan, fosfor.

Największe ilości wartościowych składników znajduje się w skórce ogórka, w której znajdziemy m.in. sterole obniżające stężenie cholesterolu we krwi. To warzywo posiada też wiele związków zasadowych, dzięki czemu skutecznie odkwasza organizm.


Warzywo dnia: ogórek

Warzywo dnia: ogórekObecnie ogórek jest częstym składnikiem różnego rodzaju diet. Swą popularnością cieszy się, ponieważ wspomaga procesy trawienne, działa moczopędnie, usuwa z organizmu toksyny i nadmiar wody, przyśpiesza spalanie tłuszczu, pomaga w leczeniu chorób nerek, odkwasza organizm, łagodzi ból wywołany ukąszeniami, działa orzeźwiająco.

Sok z ogórka jest stosowany przy leczeniu artretyzmu, czy reumatyzmu.

Ze względu na niską kaloryczność wynoszącą 12 kcal na 100g, ogórek jest doskonałą przekąską zwłaszcza dla osób borykających się z problemem nadwagi, przy czym należy mieć na uwadze, że należy go spożywać z umiarem, gdyż jest ciężkostrawny.Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ThinkstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 21.08.2013 (aktualizacja: 2013-08-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×