Wino jest dobre na odchudzanie? Oto wyniki badań

Miłośników wina nie brakuje, a naukowcy odkryli kolejną korzystną właściwość tego trunku. Czy wino może sprzyjać odchudzaniu? Poznajcie wyniki badań.

czerwone wino.jpg

Wino jest dobre na odchudzanie? Oto wyniki badań

 

Wino to trunek, który ma dość sporą liczbę fanów płci męskiej jak i żeńskiej. Oprócz swoich walorów smakowych ma także inne zalety, które są dobre dla naszego zdrowia i nie tylko.

Przeprowadzono już dość sporo badań, które wykazały, że lampka wina jest dobra dla naszego ciśnienia, wspomaga serce i dzięki wolnym rodnikom korzystnie wpływa na naszą skórę. Jednak okazuje się, że wino ma także jeszcze jedną ciekawą właściwość... pomaga zapobiegać otyłości.

Zobacz też: CZY DOBRE I NAPRAWDĘ SMACZNE WINO MUSI BYĆ DROGIE? 

Najnowsze badania opublikowane w The Journal of Nutritional Biochemistry wykazały, że zawarty w winie kwas elagowy pomaga spalać tkankę tłuszczową w naszym organizmie, co więcej, może także spowalniać wzrost komórek tłuszczowych i hamować rozwój nowych.

 

To z pewnością dobra wiadomość dla tych, którzy lubią zjeść dość tłusto i walczą z nadmiarem kilogramów, jednak naukowcy ostrzegają, że nie jest to skuteczna i najlepsza metoda na odchudzanie. Wypicie butelki nawet dobrego wina nie sprawi, że schudniemy więcej, gdyż cukier i alkohol, który przy okazji także znajdzie się w naszym organizmie dostarczy więcej kalorii niż może pomóc spalić kwas elagowy.

Dobre wino może być zatem dobrym wspomagaczem, ale tylko w niewielkiej ilości. Zatem jeśli jesteśmy na diecie nie musimy się obwiniać za lampkę wina do obiadu, czy kolacji, ale zdecydowanie nie możemy na tym trunku oprzeć swojej zdrowej diety.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Środa 15.04.2015 (aktualizacja: 2015-04-15)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×