Woda dla zdrowia

Czy wiesz, że ludzki organizm składa się z 75% z wody? Twoje kości składają się z 22% wody? 92% składu krwi to woda? 75% składu mięśni to woda? Niesamowite, prawda? Ile w takim razie dostarczasz na co dzień wody swojemu organizmowi, aby mógł sprawnie funkcjonować?

woda

Woda jest szalenie ważna w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu każdego człowieka. Jeżeli czujesz pragnienie, to lepiej tego nie ignorować, gdyż w ten sposób nasze ciało sygnalizuje nam, że organizm jest na dobrej drodze do odwodnienia...

Napoje gazowane, słodkie soki, słodzona herbata czy czarna kawa nie zastąpi wody, która pełni wiele podstawowych funkcji w naszym organizmie. Codziennie powinniśmy wypić 1,5-2 litrów wody, tylko wtedy nasza skóra będzie odpowiednio nawilżona, a jelita będą pracowały poprawnie, dzięki czemu szybciej oczyścimy się z toksyn.

Tak więc, każda z nas powinna mięć małą butelkę wody w torebce, i powinnyśmy odpowiednio często ją uzupełniać! Do dzieła! 


Źródło: MilionKobiet.pl

Przeczytaj również: 

Arbuzowa bomba witaminowa 

Moc sezonu: wiosna 

Zdrowa dieta = piękna twarz Dodał(a): Ewa Nenko , Czwartek 14.06.2012 (aktualizacja: 2012-06-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Gray Moka
Warto też pamiętać, że organizm nawadniamy nie tylko wodą z butelki, ale też tą, która jest w zupach, owocach i warzywach, które jemy :). Można też zamiast wody pić białą lub zieloną herbatę i dodatkowo skorzystać z właściwości, które oferują :).
Polecam - http://graymoka.pl/herbaty-zielone.
Dodano: 2016-04-22 11:32:16 Zgłoś nadużycie
teni
woda najlepiej gasi pragnienie, zawsze mam przy sobie mała butelkę wody mineralnej:)
Dodano: 2012-06-18 16:28:54 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×