Woda kokosowa - co warto o niej wiedzieć?

Z zaciekawieniem patrzycie na ten produkt stojący na sklepowych półkach? Dowiedzcie się, jakie są właściwości tej wody!

Woda kokosowa - co warto o niej wiedzieć?

Woda kokosowa - co warto o niej wiedzieć?


Większość z Was zapewne zna wiórki kokosowe i mleko z kokosa, lecz woda to coś zupełnie innego, ponieważ pochodzi ona z wnętrza zielonego, młodego orzecha. Zastanawiacie się, jak przebiega proces jej tworzenia i jakie są jej właściwości? Wszystko po kolei, a więc woda dociera z gleby przez pień palmy aż do owocu, a w czasie tej wędrówki przechodzi kilkakrotną filtrację, dzięki czemu jest sterylna.

Woda kokosowa jest źródłem wapnia, potasu, magnezu, witamin z gr. B oraz C. Ponadto zawiera ona kwas laurynowy, który znajduje się w mleku matki, dzięki czemu możemy ją podawać także małym dzieciom, którym pomaga w zwalczaniu dolegliwości jelitowych, a ponadto jest naturalnie słodka, więc skutecznie zaspokaja ochotę na słodycze. Wskazana jest także jako uzupełnienie diety młodych mam, ponieważ dostarcza niezbędne składniki odżywcze, a także poprawia krążenie i trawienie.

Woda kokosowa - co warto o niej wiedzieć?

Woda kokosowa - co warto o niej wiedzieć?


Jeżeli spożywamy ją regularnie, wówczas wzmacnia włosy i paznokcie, a przy wykorzystywaniu jej jako tonik skutecznie regeneruje i nawilża skórę przywracając jej elastyczność. Jej właściwości nawilżające są przydatne m.in. po zabiegach chirurgicznych, a także po przebytych chorobach; wykorzystuje się ją także w profilaktyce przeciwmiażdżycowej.

Powinny na nią zwrócić uwagę również osoby, którym nieobce jest nadmierne spożywanie alkoholu, ponieważ zamiast farmaceutyków na kaca, naturalna woda kokosowa uzupełni niedobory substancji, które zostały wypłukane z organizmu, a ponadto wspomaga pracę zarówno wątroby, jak i nerek, co po hucznej imprezie jest szczególnie zbawienne.

Zważywszy na zawarte w niej elektrolity i glukozę, powinny po nią sięgać również osoby aktywne fizyczne, ponieważ również w tym obszarze skutecznie uzupełnia niedobory, a dodatkowo idealnie gasi pragnienie i ożywia do dalszego działania.

Jak widać, woda kokosowa sprawdzi się w wielu sytuacjach, zatem warto ją wprowadzić do swojej codziennej diety. Korzystacie już z jej właściwości?

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ShuterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 11.06.2014 (aktualizacja: 2014-06-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×