Woda na zdrowie!

Do właściwego funkcjonowania organizmu i dobrego samopoczucia niezbędne jest spożywanie odpowiedniej ilości płynów, najlepiej wody, której zalet nie sposób przecenić. Zobaczcie, co robić aby uzyskać czystą, smaczną i zdrową wodę, a przy tym oszczędzić swój czas i pieniądze.

Woda na zdrowie!

Woda na zdrowie!


Woda kranowa jest obecnie bardzo dobrze uzdatniana przez wodociągi, które dysponują nowoczesnymi urządzeniami. Niestety może zawierać tzw. zanieczyszczenia wtórne pochodzące z wielokilometrowych instalacji, którymi woda doprowadzana jest do naszych domów. Powszechnie wiadomo jak szkodliwy jest chlor stosowany do uzdatniana wody pitnej. Zwalcza drobnoustroje, ale nie pozostaje obojętny dla komórek ludzkiego organizmu, ma dodatkowo nieprzyjemny posmak. Kto z nas choć raz nie borykał się z problemem kamienia kotłowego, spowodowanego twardością wody? Notoryczny przymus usuwania uciążliwego nalotu z czajnika to zmora większości gospodyń domowych.

Należy pamiętać o tym, że woda pierwotnie wpuszczona do instalacji wodnej może być naprawdę dobrej jakości, ale jak wiemy, to dopiero początek jej długiej drogi. Rury, którymi do nas podąża z reguły wykonane są ze stali, ołowiu i PCW, a niekiedy z materiałów z dodatkiem azbestu. Wodociągi badając wodę w momencie wyjścia, nie są w stanie zagwarantować, że kiedy dotrze do poszczególnych kranów, jej zawartość nie ulegnie zmianie.


Woda na zdrowie!

Woda na zdrowie!


Z tego względu wiele osób niejednokrotnie rozważało rozpoczęcie przygody z filtrowaniem, jak również zastanawiało się, czy pijąc wodę filtrowaną może zachować zdrowie i poprawić walory smakowe spożywanych napojów oraz przygotowywanych na jej bazie potraw. Obalamy zatem mity!

MIT 1: Przefiltrowaną wodę należy przegotować przed spożyciem
FAKT: Świeżą, przefiltrowaną w dzbanku Dafi wodą wodociągową, mogą zaspokajać pragnienie osoby dorosłe i w pełni zdrowe.

MIT 2: Dzieciom i niemowlętom nie można podawać przefiltrowanej wody
FAKT: Według opinii Instytutu Matki i Dziecka przefiltrowaną wodę zaleca się do spożycia oraz przygotowywania posiłków dla dzieci powyżej 1 roku życia, po jej przegotowaniu.

MIT 3: Filtrowanie wody jest drogie
FAKT: Filtry dzbankowe Dafi są niedrogie w zakupie. Ich ceny kształtują się w zależności od modelu i mieszczą się w przedziale od 10 do 15 zł. Filtrowana woda kranowa jest ok. 10 razy tańsza od dostępnej w sklepach wody butelkowanej.

MIT 4: Woda filtrowana nie zawiera minerałów
FAKT: Podczas procesu filtracji woda kranowa oczyszczana jest z substancji pogarszających ej zapach, smak oraz barwę. Usuwany jest tylko nadmiar wodorowęglanu wapnia i magnezu odpowiedzialny za powstawanie kamienia kotłowego w procesie gotowania. Przefiltrowanej wody nie da się porównać z wodą destylowaną, która jest całkowicie zdemineralizowana
i nie jest przeznaczona do picia.

MIT 5: Dzbanki filtrujące wykonane są ze zwykłych tworzyw sztucznych
FAKT: Dzbanki filtrujące Dafi wykonane są z atestowanych tworzyw sztucznych, które nie zawierają niebezpiecznego związku chemicznego BPA (bisfenoli typu A), mogącego negatywnie oddziaływać na zdrowie. Wszystkie dzbankowe systemy filtrujące Dafi posiadają atest PZH, pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie, niemiecki Certyfikat LGA oraz Certyfikat Instytutu Standardów Izraela.

MIT 6: Woda butelkowana jest zdrowsza od wody kranowej
FAKT: Przefiltrowanie wody kranowej przy użyciu filtrów sprawia, że jakością nie ustępuje ona wodzie butelkowanej, a nawet niejednokrotnie ją przewyższa. Wody butelkowane również podlegają procesowi filtracji. Należy pamiętać, że woda z wodociągów musi spełniać wymogi sanitarne, w związku z tym jedyne, co może utrudniać jej bezpośrednie spożycie to niewłaściwy smak i zapach. Filtry Dafi eliminują chlor, zanieczyszczenia wytrącane z instalacji wodociągowych oraz usuwają nadmiar wodorowęglanu wapnia i magnezu. Wynikiem tego jest uzyskanie czystej i zdrowej wody.


Woda na zdrowie!

Woda na zdrowie!3 KROKI DLA SPRAGNIONYCH SMAKU

Bilans wodny dla dorosłego człowieka wynosi 2,5-3 litrów dziennie, u dziecka mieści się w przedziale 1,5-2,5 litrów. Znaczną część tego zalecenia można spełnić, spożywając różnego rodzaju napoje. Ich bazą najczęściej jest woda, od której zależy smak i jakość tego, co pijemy.

KROK 1. Wlej ''kranówkę'' do dzbanka filtrującego Dafi, a już po chwili otrzymasz czystą i smaczną wodę, jak ze źródła!

KROK 2. Przefiltrowaną w dzbanku wodę przelej do karafki Dafi, stworzonej po to, by serwowanie świeżej wody i ulubionych napojów na jej bazie było wygodne i estetyczne.    

KROK 3. Dodaj do karafki z przefiltrowaną wodą sok z wyciskarki Dafi i uzyskaj orzeźwiający napój, o wyjątkowym i niepowtarzalnym smaku oraz walorach prozdrowotnych. Woda z dodatkiem soku z cytrusów nie tylko świetnie smakuje, ale też doskonale wspomaga różne diety m.in. odchudzające czy te typu detoks. Dopełnieniem smakowych fantazji może być urozmaicenie wody z sokiem dodatkami z niektórych warzyw (np. świeżego ogórka) i owoców (np. malin).


Źródło/Foto: Mat. prasoweDodał(a): Magdalena Tokarczyk , Czwartek 08.05.2014 (aktualizacja: 2014-05-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (4)

Awatar
klaja20
Woda przefiltrowana jest równie zdrowa, co mineralna, ale niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, niestety. Powstają nawet specjalne sklepy, takie jak ten https://strefafiltrow.pl/, oferujące narzędzia filtrujące. A co ważne, można nawet kupić filtry dodające wodzie składników mineralnych. Warto mieć w domu sprzęty do takich zadań, uważam.
Dodano: 2018-04-19 15:52:09 Zgłoś nadużycie
Anonim
Tak, Dafi ma najtańsze filtry i dobre, mam dzbanek Dafi i jak spróbowalam z niego wody to juz innej nie chcę, bardzo smaczna.
Dodano: 2015-03-18 12:33:41 Zgłoś nadużycie
Anonim
reklamujesz odwróconą osmozę, na którą tylko głupek się nabierze, nie ma potrzeby wydawać tyle kasy na osmozę bo woda kranowa jest bardzo dobre i sam dzbanek żeby chlor usunąć wystarcza w zupełności, ja mam ten http://www.dafi.pl/nasze-produkty/dzbanki-do-filtrowania/astra-30-l/
Dodano: 2014-07-15 15:49:15 Zgłoś nadużycie
Anonim
Dzbanek Dafi spisywał się super, dopóki nie kupiłam http://www.youtube.com/watch?v=QLkAAPCDENk! Serdecznie polecam:) Rekomendowany przez blogerki kulinarne np. http://cookitlean.pl/recenzje/test-filtra-wody-puricom-stella
Dodano: 2014-07-02 12:07:53 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×
  • Gotowanie wody jest niebezpieczne?

    Gotowanie wody jest niebezpieczne?

    Wydawać by się mogło, że wrzątek zabija bakterie, szkodliwe związki chemiczne, więc przegotowana woda powinna być bezpieczna dla naszego zdrowia, lecz czy aby na pewno. Okazuje się, że nie… czytaj więcej