Woda z cytryną - czy warto ją pić?

Wiele mówi się o korzystnym wpływie wody z cytryną na nasz organizm, lecz czy wiecie dlaczego tak jest? Tłumaczymy!

Woda z cytryną - czy warto ją pić?

Woda z cytryną - czy warto ją pić?


Szczególnie w ciepłe dni coraz częściej sięgamy po wodę - najlepiej zimną. Warto do niej dodać także cytrynę! Po pierwsze jest to bardzo prosty sposób na polepszenie nastroju. Wystarczy, że do szklanki wody wyciśniemy sok z połówki cytryny i spożyjemy to ok. 30 minut przed zjedzeniem posiłku, co poskutkuje poprawą kondycji układu trawiennego. Ta mieszanka ma same plusy - poprawia trawienie, niesie pomoc w walce z cholesterolem, a także obniża ciśnienie i pomaga w oczyszczaniu organizmu. Ważny jest również fakt, iż cytryna jest źródłem flawonoidów, przez co zmniejsza ryzyko zachorowania na miażdżycę.

Cytryna jest także źródłem m.in. pektyn, dzięki którym działa antybakteryjnie, przez co chroni nas przed powstawaniem wrzodów żołądka. Nie trzeba też chyba nikomu przypominać, jak wiele witaminy C w niej znajdziemy, co skutkuje zwiększeniem odporności, a także poprawieniu kondycji skóry.

Woda z cytryną - czy warto ją pić?

Woda z cytryną - czy warto ją pić?


Wiele osób lubi bardzo zimną wodę, która wydawałoby się, że najlepiej gasi nasze pragnienie, lecz jak się okazuje, tę najlepiej pić o temperaturze pokojowej. Jest także rozwiązanie dla osób, które nie lubią kwaśnego smaku cytryny - możecie ją posłodzić miodem.

Nie da się jednak ukryć, że picie wody z dużą zawartością soku z cytryny osłabia szkliwo zębów, lecz i na to jest rozwiązanie - wystarczy po jej spożyciu przepłukać jamę ustną czystą wodą.


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Poniedziałek 26.05.2014 (aktualizacja: 2014-05-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×