Wpływ cholesterolu na funkcje seksualne

Jak wiadomo, zbyt wysoki poziom cholesterolu negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Wiele mówi się o chorobach serca, lecz czy wiecie, że wpływa on także na zaburzenia seksualne? Zapoznajcie się w informacjami, które dla Was przygotowaliśmy!

Wpływ cholesterolu na funkcje seksualne

Wpływ cholesterolu na funkcje seksualne


Najczęściej poruszanym temat związanym z odkładaniem cholesterolu w tętnicach jest zaburzenie przepływu krwi w sercu i mózgu, lecz niewiele osób skupia się na tym, że krew gorzej dociera także do narządów płciowych, w wyniku czego zaburzone zostają funkcje seksualne, co dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiet.

Na poziom cholesterolu wpływa m.in. dieta. Jego zawartość we krwi wzrasta po spożyciu tłuszczów nasyconych oraz tłuszczów trans. Głównym źródłem tłuszczów nasyconych są produkty pochodzenia zwierzęcego, czyli tłuste mięso, tłuste wędliny, podroby, tłuste sery, śmietana, masło. One zawierają znaczące ilości tych złych tłuszczów. Dobrze byłoby ograniczyć ich spożycie, eliminując niektóre składniki i zamieniając je na produkty pochodzenia roślinnego - mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Iwona Niegowska, specjalista ds. żywienia.

Wysoka zawartość cholesterolu grozi chorobą wieńcową, zawałem serc a oraz udarem. Bardzo ważną rolę w profilaktyce tych zagrożeń odgrywa błonnik, który hamuje wchłanianie cholesterolu w jelitach i pośrednio ogranicza jego wytwarzanie w wątrobie.

Głównymi źródłem błonnika są warzywa i owoce oraz przetwory zbożowe z tak zwanego pełnego przemiału. Jeżeli jemy białe pieczywo i inne produkty z białej mąki, to niestety w dużej mierze pozbawiamy się tego składnika - dodaje Iwona Niegowska.

Więcej informacji znajdziecie tutaj:
Źródło: Newseria Lifestyle/ MilionKobiet.pl
Foto: Newseria Lifestyle/Shutterstock

Newseria Lifestyle CMYK-01.jpg


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Poniedziałek 24.02.2014 (aktualizacja: 2014-02-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×