Wszystko, co chciałybyście wiedzieć o diecie singli

Nie jest to nowa kuracja odchudzająca. Dieta osób samotnych, jak wykazały badania, jest bardzo niezdrowa.

single.jpgJeśli i tym razem spodziewałaś się, że przedstawimy dokładne zasady, co jeść, jeśli chcesz zastosować dietę - tym razem dietę singli - to pewnie jesteś zdziwiona, bo nic takiego tu nie znajdziesz. Sposób odżywiania się osób samotnych nie jest godny pochwały i zamiast korzyści - może przynieść Twojemu organizmowi więcej strat. Wyniki badań na ten temat zostały niedawno opublikowane w piśmie "Nutrition Reviews".

Zobacz także: Dieta zegarowa - jak schudnąć w rytmie tik-tak

 

Jak odżywiają się single - wyniki badań 

 

Naukowcy z Australii przeanalizowali wyniki 41 różnych badań, przeprowadzonych przez różne instytuty badawcze na świecie. Analizy dotyczyły różnic w diecie osób, które żyją samotnie i tych, które są w związkach. Okazało się, że dieta singli jest ogólnie mniej zdrowa. Nie dość że jest monotonna, mało zróżnicowana, to jeszcze jest uboższa w wiele składników, m.in. warzywa, owoce i ryby. Taki sposób odżywiania się wpływa oczywiście na zdrowie, co z kolei potwierdzają inne badania. 

Zobacz także: Jak się bronić przed natrętami?

 

Dlaczego single odżywiają się tak niezdrowo?

 

Przyczyn może być wiele, na pewno same potraficie wymienić co najmniej kilka. Często singielki i single twierdzą, że nie chce im się gotować dla siebie, (jednej osoby) i łatwiej jest zamówić jakieś jedzenie na wynos (mniej zdrowe) niż przygotować coś samemu. Szybciej i prościej jest zjeść "coś tam" niż postarać się i przygotować pełnowartościowy posiłek. Poza tym osoby, które są same często się odchudzają, oszczędzają i dlatego starają się jeść mniej, co w sytuacjach, gdy dopada ich większy głód a w lodówce jest pusto (w końcu są na diecie, zaciskają pasa!) kończy się zazwyczaj sięgnięciem po batonika, czekoladę czy inną przekąskę, która ma zastąpić obiad czy kolację. 

Zobacz także: Wszystko, co powinnaś wiedzieć o owocach w diecie odchudzającej

Źródło: MilionKobiet.pl, PAP - Nauka w Polsce
Foto: ThinkstockDodał(a): Karolina Zdunowska , Wtorek 10.11.2015 (aktualizacja: 2015-11-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Anonim
przed końcem roku chciałam wyglądać dobrze, z myślą o sylwestrze ponieważ mam uraz po zeszłorocznym na którym wyglądałam fatalnie i czułam się przez to zła na siebie że tak się zaniedbałam. W tym roku dlatego po wakacjach sięgnełam po Slimcea. Stosowałam 3 miesiące i udało mi się zrzucić sporo wagi. Około 14kg. Wyglądam teraz jeszcze lepiej niż kilka lat temu.
Dodano: 2015-11-16 10:55:19 Zgłoś nadużycie
Anonim
JEDZENIE = ŻYCIE! *****

PRAWIDŁOWA BIOLOGICZNIE, PROZDROWOTNA METODA ODŻYWIANIA:
Tzw. dla współczesnego człowieka powinna akceptować wszelkie uwarunkowania naszej przyrody, ewolucją narzucone reguły. Stanowi to trudny problem, ale bez badań; krew, wydzieliny, wydaliny, pierwiastki włosa, jest to absolutnie niemożliwe.

WTEDY MOŻNA TYLKO PRZERZUCAĆ SIĘ PSEUDO REGUŁAMI:
Na węch i czucie, również przypuszczenia. Kto zada sobie trud i zbada jak podnosi się poziom cukru przy poszczególnych produktach, jaki jest wpływ tłuszczów i jak, tj. w jakiej ilości się odkładają, jak organizm oddziaływuje na rodzaje białek itd. to wyniki dla wszystkich ludzi są niemal identyczne ew. drobna skala technicznego błędu.

A WIĘC; PRZY ZWALCZANIU WSZELKICH CHORÓB / OTYŁOŚCI, RÓWNIEŻ CUKRZYCY TYPU 2, WAŻNA JEST WIEDZA:
Klasyfikująca pożywienie na kategorie uwzględniające zawartość tłuszczów, NISKICH WĘGLOWODANÓW, WYSOKICH WĘGLOWODANÓW; tj. tych które sprzyjają powstawaniu otyłości i cukrzycy typu 2, a które nie, oraz pozostałych składników. Stosunkowo prostym jest zaznajomić się z tabelami pożywienia wg tzw. INDEKSU ŻYWIENIOWEGO TJ. IŻ PRODUKTU. To wystarcza, aby samemu decydować o łatwym doborze składników swojej diety, co stanowi na szczęście, rozwiązanie trudnego problemu dotyczącego zwalczania obu chorób. Lekarz rodzinny jednoznacznie, też nam to potwierdzi.
Dodano: 2015-11-14 00:22:22 Zgłoś nadużycie
Anonim
Odchudzasz się? Jeśli tak to zastosuj koniecznie razem z dieta naturalny preparat wspomagający odchudzanie o nazwie figurena slim. Ja się odchudzam z nim już miesiąc i na efekty nie mogę narzekać bo mam już 6 kg mniej na wadze.
Dodano: 2015-11-10 12:42:53 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×