Wygraj walkę z upławami

Ta dolegliwość może przytrafić się każdej z nas. Pod żadnym pozorem nie wolno jej lekceważyć, ponieważ może prowadzić do bardzo nieprzyjemnych powikłań.

Wygraj walkę z upławami

Zauważyłaś u siebie dziwną wydzielinę? Swędzenie oraz pieczenie w "tym" miejscu jest już nie do wytrzymania? Jak najszybciej powinnaś zasięgnąć konsultacji u ginekologa, ponieważ objawy mogą wskazywać na upławy, które koniecznie trzeba leczyć.

Wydzielina towarzysząca upławom może przybierać różne postacie: możesz zauważyć u siebie białą, serowatą lub rzadką, śluzowatą. Pamiętaj jednak, że w przypadku jej długookresowego występowania (np. więcej niż 2-3 dni) oraz towarzyszącym temu objawom dodatkowym (jak np. wspomniane wcześniej swędzenie czy nawet gorączka i ból podczas stosunku z partnerem) wizyta u lekarza jest niezbędna. Ginekolog po dokładnym zbadaniu będzie mógł potwierdzić (lub zanegować) Twoje przypuszczenia, a w razie konieczności przepisze odpowiednią kurację.

Przyczyn pojawienia się upławów może być bardzo wiele: do najczęstszych zaliczamy: stany zapalne pochwy, zakażenie drożdżakami lub występujące w organizmie zmiany hormonalne. Upławy mogą być również zwiastunem poważnych chorób, takich jak cukrzyca a także zmiany nowotworowe. Co ciekawe można się ich nabawić podczas masturbacji, kiedy to wkładamy do pochwy "ciała obce", które stanowią zagrożenie dla naszej higieny.

W przypadku podejrzenia występowania upławów, konieczna jest wizyta u ginekologa. Jednak możesz wspomóc się lub przeprowadzać profilaktycznie dostępne w aptekach płukanki ziołowe oraz używając żelu do higieny intymnej o pH 5, 5. Warto o to zadbać, ponieważ nieleczone upławy mogą prowadzić nawet do poronienia podczas ciąży.


Wygraj walkę z upławamiWygraj walkę z upławamiWygraj walkę z upławami

1. Żel do higieny intymnej, Gyntymia, cena: ok. 17 zł.

2. Płyn do higieny intymnej, brzoskwinia, Ziaja, cena: ok. 8 zł.

3. Zioła do sporządzania roztworu do irygacji, Vagosan, cena ok. 20 zł / 100 g.Tekst: Emilia Czaczkowska

Źródło: MilionKobiet.pl

Przeczytaj również:

Bye, bye opryszczko!

Wakacyjne dolegliwości

Na ratunek swędzącej skórze
Dodał(a): Emilia Czaczkowska , Wtorek 30.08.2011 (aktualizacja: 2011-08-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×