Wynaleziono lek, dzięki któremu pozbędziemy się drugiego podbródka

Niejedna osoba pomimo tego, że nie jest otyła, ma problemy z drugim podbródkiem. Naukowcy przychodzą z pomocą.

Wynaleziono lek, dzięki któremu pozbędziemy się drugiego podbródka

Kult pięknego ciała trwa. Nie tylko pracujemy nad swoją sylwetką, ale także nam poprawą np. naszych rysów twarzy. Coraz powszechniejsze staje się stosowanie różnego rodzaju wypełniaczy, czy bardziej widocznych ingerencji chirurgicznych. Dość częstym problemem i powodem do kompleksów jest drugi podbródek, z którym borykają się zazwyczaj osoby mające lekką nadwagę.

Zobaczcie także: Jak zrzucić zbędne kilogramy? Oddychaj! - oto zaskakujące odkrycie naukowców

Zazwyczaj w celu jego usunięcia osoby najbardziej zdeterminowane do tej pory decydowały się na operacje plastyczne, jednak naukowcy po raz kolejny przychodzą z pomocą. Opracowano lek, który już został zaakceptowany przez Międzynarodową Agencję Żywności i Leków.

Nasz organizm naturalnie wytwarza kwasy deoksycholowe, które są odpowiedzialne za absorbowanie tłuszczów pokarmowych. Nowy lek o nazwie Kybella, w swoim składzie posiada syntetyczne formy tych kwasów. Te substancje przechodzą przez błonę komórkową, zatem kiedy je wstrzykniemy bezpośrednio w podbródek, komórki tłuszczowe znajdujące się w nim ulegną zniszczeniu. Jest tylko jedno "ale"- Kybelli nie można wstrzykiwać niedbale, ponieważ kiedy dostanie się w niewłaściwe miejsce, może uszkodzić komórki skóry, zatem jej aplikację lepiej pozostawić komuś, kto ma wprawę w aplikacji zastrzyków.

Zobaczcie także: Niedobór jednej witaminy może powodować nadwagę i chorobliwą otyłość?

Pozbycie się drugiego podbródka ma trwać ok. 6 miesięcy i składać się z kilku dawek leku. Po podaniu każdej z nich należy poczekać 5 minut, po czym podbródek owinąć bandażem, który następnie zdejmuje się po 2 dniach. Zabiegi wykonuje się co miesiąc, czy w sumie 6 w czasie całej kuracji.

Zobaczcie także: Jak to w końcu jest z jedzeniem przed treningiem?

Lek przeszedł już szereg prób, jednak lekarze medycyny estetycznej podkreślają, że zdecydowanie najlepsze działanie wykazuje on u młodych osób, które posiadają bardziej elastyczną skórę niż osoby starsze. Jak każdy tego typu specyfik, Kybella może powodować skutki uboczne, takie jak: zaczerwienienie, ból, uszkodzenie nerwów szczęki, czy trudności w przełykaniu.

Czy zdecydowalibyście się na taką kurację?Zobaczcie także:Źródło: Washington Post
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Poniedziałek 18.05.2015 (aktualizacja: 2015-05-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×