Wynaleziono opaskę, która powie wam kiedy przestać jeść

Kobiety marzą o idealnej figurze, ale jednocześnie wiele z nas kocha jeść. Naukowcy opracowali opaskę, która da nam znać, kiedy powiedzieć "stop".

Wynaleziono opaskę, która powie wam kiedy przestać jeść

Kiedy chcemy zrzucić zbędne kilogramy, uciekamy się do przeróżnych, czasem ekstremalnych metod. Jedni łykają tabletki, inni stosują drakońskie diety, a jeszcze inni wybierają intensywny wysiłek fizyczny. Najczęstszą przyczyną nadwagi jednak zdecydowanie jest obżarstwo.

Inżynierowie z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles skonstruowali opaskę, która ma nam dać znać, kiedy należy przestać jeść. Do tej pory przetestowano ją na 30. osobach.
Nakłada się ją na szyję i łączy ze smartfonem, po czym wprowadza podstawowe informacje o ciele, czyli m.in. wagę i wzrost, następnie specjalna aplikacja przesyła dane o diecie, która jest dla nas odpowiednia.

Opaska, a właściwie naszyjnik został tak skonfigurowany, że informuje nas o tym, czy przekroczyliśmy dzienną dawkę kalorii oraz sprawdza jakiej jakości były posiłki przez nas spożywane. Rodzaje jedzenia są rozpoznawane za pomocą zróżnicowanej mocy wibracji. Czujnik reagujący na nacisk szczęki rozpoznaje co w danym momencie spożywamy. Twórcy oceniają, że naszyjnik różnicuje 75 % rodzajów produktów spożywczych.

Za-duzo-kalorii-Naszyjnik-powie-Ci-STOP.jpg
To nie wszystkie możliwości wynalazku. Oprócz kontrolowania ilości spożywanych kalorii, naszyjnik może kontrolować oddech, jak i przypominać o konieczności zażycia tabletki. Co ciekawe, naszyjnik także pomaga palaczom chcącym rzucić nawyk, ponieważ w momencie, kiedy zachce im się palić, mogą liczyć na delikatne porażenie prądem.

Wierzycie w takie wynalazki, czy może pozostaniecie przy zdrowym odżywianiu i po prostu aktywności fizycznej?
Zobaczcie także:Źródło: MilionKobiet.pl/ucla.com/ DailyMail
Foto: ucla.com/ ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 11.03.2015 (aktualizacja: 2015-03-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Bronia
Może to i fajny sposób na zaniechanie jedzenia, ale i tak dla chcącego nic trudnego - można taką opaskę przecież zdjąć.....
Dodano: 2017-03-06 17:11:25 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×