Zajęcia sportowe!

Zwykło się mówić, że sport to zdrowie... Fakt jest taki, że powiedzenie to zawiera szczerą prawdę. :)

Aktywność fizyczna nie tylko poprawia naszą sylwetkę, również sprawia, że mamy lepsze samopoczucie i jesteśmy znacznie zdrowsi. Można jednak rozróżnić oczywiście kwestię taką jak zajęcia sportowe np.: bieganie od wszystkim nam bardzo dobrze znanego odchudzania.

aaa.jpg

   Jeśli biegniemy do odjeżdżającego autobusu czy też tramwaju, to jest to czynność jednorazowa. W takim momencie na pewno zauważamy w jaki sposób reaguje nasz organizm. Nie ukrywajmy, że lekka zadyszka zasygnalizuje nam, że troszeczkę za mało się ruszamy i chyba czas powziąć odpowiednie kroki. Poza tym taki jednorazowy bieg, który nie wymaga od nas dużego nakładu energii na pewno nie dotyczy kwestii systematycznego prowadzenia ćwiczeń. Jednakże jeśli biegamy lub zaczynamy biegać po dwa, trzy bądź nawet kilka kilometrów w przeciągu całego tygodnia, to jest to jak najbardziej wspomaganie odchudzania lub też działanie którego celem jest utrzymanie wysokiej kondycji fizycznej podyktowane chęcią zaznania dobrego samopoczucia oraz atrakcyjności swojego ciała. Taka aktywność pozwoli nam dożyć sędziwego wieku i cieszyć się dobrym zdrowiem przez długie lata, ale pod warunkiem, że zajęcia sportowe na które się zdecydujemy będą dobrane z głową i nie będziemy przemęczać naszego organizmu. Nie będziemy musieli się również wstydzić tego, że zasapani wchodzimy po schodach na pierwsze piętro lub też, że z powodu wielkiego brzucha nie dajemy rady zawiązać sznurowadła.

  SPORT to ZDROWIE, ale uważaj żeby się nie nadwyrężać!

    Dbałość o formę, to dbałość o siebie i powinno być to podyktowane chęcią bycia po prostu zdrowym i rześkim, a nie faktem, że mamy trochę zbędnych centymetrów i musimy się katować by osiągnąć spektakularny sukces w bardzo krótkim czasie. Oczywiście nie zmienia to także faktu, że możemy się wspierać takimi trunkami jak koktajle odchudzające. Są one niczym innym jak białkiem w połączeniu z ulubionymi owocami. Na pewno jest to bardzo dobra alternatywa dla wielu dostępnych na rynku produktów Light, które nie do końca pozwalają nam zdrowo się odżywiać, a dostarczają do organizmu zbędnych, sztucznie dosładzanych substancji. Domowe koktajle owocowe ze świeżych produktów są zdrowe oraz pożywne. Mogą zatem stanowić pełnowartościowy posiłek, który doda nam energii i niezbędnych witamin oraz wesprze nas podczas zwiększonego wysiłku fizycznego. Przełoży się to nie tylko na lepsze samopoczucie, dostarczanie witamin, ale i na fakt, że oczyścimy nasz organizm ze zbędnych produktów przemiany materii, które mogą hamować nasz odpowiedni rozwój oraz negatywnie wpływają na nasz układ odpornościowy. 


Dodał(a): Daniel Stańczuk , Poniedziałek 29.10.2012 (aktualizacja: 2012-10-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×