Zaskakujące właściwości wiesiołka

Ta roślina jeszcze do niedawna przez wielu była uważana za zwykły chwast, lecz teraz należy zdecydowanie "zwrócić jej honor", ponieważ olej z jej nasion wręcz zbawiennie wpływa na organizm. Poznajcie właściwości wiesiołka!

Zaskakujące właściwości wiesiołka

Zaskakujące właściwości wiesiołka


Tę roślinę najczęściej możemy zobaczyć na polach, w lasach, czy nad rzekami. Występuje w ok. 30 gatunkach, a najpospolitszym jest wiesiołek dwuletni. Te niepozorne kwiatuszki zawierają w sobie wiele cennych dla naszego organizmu właściwości.

Z nasion tej rośliny tłoczony jest olej, który przede wszystkim zawiera dwa bardzo ważne kwasy: linolowy, który znajdziemy również w kremach, jak i gamma-linolenowy. Pomogą nam one w przypadku złamań, czy chorób reumatycznych ze względu na swoje właściwości regeneracyjne tkanki chrzestnej i łącznej właściwej.

Wart podkreślenia jest również fakt, iż olej z wiesiołka skutecznie poprawia nasze samopoczucie, pozwala pozbyć się lęków, migren, czy ukoić nerwy, a także poprawić koncentrację, dlatego też jest wskazany szczególnie osobom mającym skłonności do stanów depresyjnych.

Jeżeli borykacie się z problemami skórnymi typu łuszczyca, pokrzywka, czy trądzik, to olej z wiesiołka również przyjdzie Wam z pomocą. Jest on wskazany także osobom borykającym się z astmą, cukrzycą, czy nadpobudliwością.


Zaskakujące właściwości wiesiołka

Zaskakujące właściwości wiesiołka


Na pewno niejedna pani powinna na niego zwrócić uwagę, ponieważ skutecznie łagodzi objawy przekwitania, a ponadto wspomaga przy nadmiernym wypadaniu włosów, nawilża suchą skórę, łagodzi, odmładza, a także przyspiesza gojenie ran. Warto z niego skorzystać również w momencie odchudzania, ponieważ spowalnia rozwój komórek tłuszczowych.

Co ważne, mogą z niego korzystać również kobiety karmiące, ponieważ pozytywnie wpływa na rozwój układu nerwowego u dzieci, które dodatkowo zazwyczaj mają mniejsze predyspozycje do różnego rodzaju alergii.

Olej z wiesiołka możecie przyjmować w postaci płynnej, a także w tabletkach. Jeżeli borykacie się zmianami skórnymi, warto kilka kropel wmasować w ciało. Możecie go również dodawać do potraw, lecz nigdy go nie podgrzewajcie, ponieważ straci swoje właściwości.


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 17.07.2014 (aktualizacja: 2014-07-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Mam stwierdzone AZS. Łykam kapsułki z olejem z wiesiołka, bo pomagają mi łagodniej przechodzić okresy zaostrzenia choroby. Skóra aż tak bardzo nie swędzi i nie pęka. Ja akurat stosuje kapsułki w zielonym opakowaniu z napisem Gal i jestem z nich zadowolona.
Dodano: 2016-01-07 13:28:11 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×