Zatkane zatoki - jakie są nowoczesne sposoby leczenia?

Zatkane zatoki to problem, z którym boryka się wiele osób. Jest jednak coraz więcej nowoczesnych metod leczenia, które przynoszą ulgę, zobaczcie.

zatkane zatoki.jpg

Zatkane zatoki - jakie są nowoczesne sposoby leczenia?

Okres jesienno-zimowy to czas, kiedy przeziębienia, grypa, czy zatkane zatoki są problemami, które potrafią zaprzepaścić wiele planów. Niestety czasem choroba ciągnie się za nami długi czas, a tradycyjne metody leczenia nie przynoszą ulgi.

Problem zatokami dotyczy naprawdę wielu osób. Niestety bardzo często jest to powikłanie po niedoleczonym prawidłowo przeziębieniu. Zatkanym zatokom bardzo często towarzyszy ból głowy, który nasila się przy pochylaniu.

Medycyna idzie do przodu, a zabiegi mające przynieść ulgę są coraz mniej inwazyjne, dlatego wiele osób zaczyna z nich korzystać. 

 

Możliwości leczenia są albo farmakologiczne, albo chirurgiczne. My proponujemy pacjentom zabieg udrożnienia zatok, zapewniający stały drenaż i stałą wentylację. Technika polega na tym, że po bardzo precyzyjnym podglądzie endoskopowym znajdujemy naturalne ujścia zatok, wprowadzamy tam delikatne sondy, a po nich balonik. Możemy go odpowiednio napełnić, poszerzając ujścia. Struktura ujść naturalnych zatok jest tak zbudowana, że po jej poszerzeniu ten wymiar już zostaje. To zwykle jest zabieg jednorazowy, który rozwiązuje problem praktycznie na zawsze - mówi dr n. med. Michał Michalik, specjalista otolaryngologii w Centrum Medycznym MML.

Zobacz też: FAKTY I MITY NA TEMAT PRZEZIĘBIENIA I GRYPY 

Ta nowoczesna metoda, która od niedawna jest wykonywana w Polsce jest znacznie mniej inwazyjna niż tradycyjne udrożnianie zatok metodą balonikowania.

- Co istotne, jest jedno urządzenie do udrażniania wszystkich zatok. Dzięki temu zabieg jest bardziej precyzyjny i krótszy. Przy wcześniejszych technikach jest trochę większy próg skomplikowania, bo są różne urządzenia do różnych zatok. Zabieg wykonuje się w warunkach gabinetu, co najwyżej w lekkiej sedacji, czyli w nadzorze anestezjologicznym, głównie ze względu na polepszenie komfortu pacjenta. To jest też technika, którą na pewno będziemy wykorzystywać w leczeniu najmniejszych pacjentów, bo czym mniejsza inwazyjność zabiegu, tym lepiej - dodaje dr Michalik w rozmowie z serwisem Newseria.

Zobacz też: DOKUCZLIWE ZATOKI 

Zabieg nie należy do najtańszych, gdyż kosztuje około 9 tys. złotych, jednak z pewnością przynosi ulgę, a pacjenci wracają do pełnej sprawności po około 2 dniach od zabiegu. 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Poniedziałek 05.10.2015 (aktualizacja: 2015-10-05)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
dobrym sposobem na zatkane zatoki i wieczny ból głowy przez to okazał się nasodren. zaraz po zastosowaniu wszystko co zalegalo tam wydostaje sie nosem na zewnątrz co może nie jest najprzyjemniejsze ale później problem bólu i wiecznie zatkanego nosa znika.
Dodano: 2015-10-26 13:11:19 Zgłoś nadużycie