Zażywanie witaminy C może działać na nas jak ćwiczenia? Oto wyniki badań

Suplementów, które mają nam pomóc w odchudzaniu jest mnóstwo. Czy jednak zwykła witamina C może działać podobnie jak ćwiczenia?

witamina c.jpg

Zażywanie witaminy C może działać na nas jak ćwiczenia? Oto wyniki badań

 

Specyfików, które mają pomagać nam w skuteczniejszym odchudzaniu jest wiele. Suplementy diety należy stosować z dużą rozwagą, gdyż czasem mogą przynieść więcej szkody niż pożytku, jednak jeśli stosujemy je odpowiednio mogą być pomocne przy utracie wagi.

Naukowcy z University of Colorado postanowili przeprowadzić eksperyment, który miał pokazać, czy zwykła witamina C może wpływać na nasze ciało i pomagać nam podczas procesu odchudzania. Okazało się, że może ona działać na nasz organizm nawet jak ćwiczenia.

Zobacz też: JAK ZRZUCIĆ ZBĘDNE KILOGRAMY? ODDYCHAJ! - OTO ZASKAKUJĄCE ODKRYCIE NAUKOWCÓW 

U grupy otyłych osób, które regularnie przyjmowały 500 miligramów każdego dnia, poziom białka odpowiedzialnego za zwężenie tętnic zmniejszył się w takim samym stopniu, jak po 40-60 minutach szybkiego marszu.

 

- Wiemy, że ET-1 jest podwyższone u osób z otyłością i może zwiększyć ryzyko rozwoju nadciśnienia tętniczego, niewydolności serca i ataki serca. [...] Dokładny mechanizm nie jest jasny. Nadal nie wiem, dlaczego witamina C zapewnia takie same korzyści, jak ćwiczenia. - mówi jeden z naukowców, Caitlin Dow.

Zobacz też: JAK "ODCHUDZIĆ" ULUBIONE DANIA I PRODUKTY? OTO KILKA PROSTYCH WSKAZÓWEK 

Choć wstępne badania i analizy pokazały zależności podobne efekty działania odpowiedniej ilości witaminy C i umiarkowanych ćwiczeń, to jednak jest to dopiero eksperymentalna faza i zdecydowanie nie powinno się próbować uzyskiwać efektów na własną rękę.

Warto jednak śledzić kolejne badania, może okaże się, że wcale nie trzeba skomplikowanych suplementów do tego, by skutecznie wspomóc odchudzanie i walkę o szczupłą sylwetkę.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Niedziela 11.10.2015 (aktualizacja: 2015-10-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
bez suplementu miałam straszny problem ze spadkiem wagi. Wracałam do diet i rezygnowałam bo nie było efektów. Brakowało mi czegoś. Włączyłam w końcu do diety Slimcea. Od razu zauważyłam różnicę i efekty które coraz bardziej motywowały mnie do działania. Nie prawdopodobnie szybko osiągnęłam cel wagowy jaki sobie założyłam. Uwierzcie mi, że był on mało możliwy a jednak się udało :) Warto zaufać Slimcei
Dodano: 2015-10-12 11:55:31 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×