Zdrowe jedzenie na co dzień

Zdrowy tryb życia należy rozpocząć od odpowiedniego odżywiania nie tylko od święta, ale na co dzień. Zobaczcie, po co możemy sięgnąć mając nawet najbardziej napięty grafik.

Zdrowe jedzenie na co dzień

Zdrowe jedzenie na co dzień


Nieregularne jedzenie to jedna z najczęstszych przyczyn problemów zdrowotnych, w tym z nadwagą. Często zapominamy o spożywaniu posiłków, lub po prostu nie możemy ich przygotować, lecz czy to ma oznaczać głód przez cały dzień?

Większość z Was zapewne myśli, że należy z daleka omijać różnego rodzaju sieciowe restauracje, lecz jak się okazuje, nie do końca, ponieważ wybierając punkty szybkiej obsługi, również dostaniemy produkty nieprzetworzone i świeże. Jeżeli nie wierzycie, że np. w KFC dostaniecie świeże mięso drobiowe, to jesteście w błędzie, bo to właśnie tam znajdziecie drób prosto z polskich hodowli, który nie zostaje przetworzony, zmielony, czy doprawiony niezdrowymi dodatkami. Całe kawałki mięsa, które dopiero przed podaniem są ręcznie obtaczane w mące i przyprawach, to bardzo dobre i zdrowe źródło energii.

Ponadto zamiast sięgać po batonika, zawsze możemy skorzystać także z punktów gastronomicznych, które serwują nam sałatki, czy kanapki, w których znajdziemy same warzywa. Wniosek nasuwa się sam - jedzenie na mieście nie musi być grzechem żywieniowym, jeżeli udamy się do zaufanego miejsca, które serwuje pełnowartościowe, nieprzetworzone dania.

Zdrowe jedzenie na co dzień

Zdrowe jedzenie na co dzień


Zawsze istnieje możliwość przygotowania obiadu dzień wcześniej i wtedy pozostaje nam tylko znalezienie miejsca, w którym je odgrzejemy, lecz co zrobić, kiedy i tej możliwości nie mamy? Pozostaje nam zrobienie sałatki. Alternatywą spożywania zdrowych produktów w ciągu dnia są również warzywa i owoce w czystej postaci. Z łatwością możemy pokroić marchewkę, ogórka, czy np. jabłko na kawałki i przegryzać je w ciągu dnia, kiedy nie mamy możliwości spożycia pełnowartościowego posiłku. Doskonałą przekąską są również suszone warzywa oraz owoce, np. migdały, czy czipsy jabłkowe.


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock/ Mat. prasowe

Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 20.03.2014 (aktualizacja: 2014-03-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×