Błędy, które sprawiają, że Twój trening jest nieudany

Zobacz, co warto poprawić!

thinkstockphotos-475417231-ec148c30fc44eb8c92ba65bc26364d05_ebd28d.jpg

Najbardziej frustrującym uczuciem na świecie jest brak wyników, szczególnie gdy dajesz z siebie wszystko. Przykładem może być zrzucanie zbędnych kilogramów: przeszłaś na restrykcyjną dietę, bywasz na siłowni 3 razy w tygodniu i generalnie zmieniłaś swoje przyzwyczajenia. A jednak nie widać takich efektów, jakich oczekiwałaś. 


Być może popełniasz jeden z poniższych błędów? Sprawdź!


Za dużo cardio

Samo bieganie, wchodzenie pod górkę czy steppery są bardzo dobre dla Twojego serca i spalają mnóstwo kalorii. Jednak gdy wykonujesz zbyt dużo takiego treningu, może się okazać że wpędzasz organizm w stany kataboliczne, co zdecydowanie jest mało bezpieczne i zdrowe.


Polecamy: Kiedy powinnaś zapomnieć o treningu?


Pomijasz trening siłowy

On jest równie ważny, jak bieganie czy rozciąganie. Jeśli szukasz dobrych efektów - przyłóż się do podnoszenia ciężarów, choćby niewielkich.


Nigdy nie zmieniasz planu treningowego

Może Ci się wydawać, że to nieprawdopodobne, a jednak - Twój organizm przyzwyczaja się do wykonywanego treningu. Nawet jeśli na początku widziałaś efekty, teraz może się okazać, że wyniki albo spadły albo zwyczajnie przestały być zupełnie widoczne. Zmień kolejność i kilka wybranych ćwiczeń, a wszystko się zmieni. 


Przeczytaj: Kiedy lepiej ćwiczyć - rano czy wieczorem?


Pozwalasz sobie zbyt często na fast foody 

Wiadomo, "cheat day" od czasu do czasu to nic złego. Jeśli jednak swoje kroki po wyjściu z siłowni kierujesz tylko w stronę budki z burgerami czy do Maca - nie oczekuj zmian. Spalasz to, co za chwilę nadrobisz.


Sprawdź: 7 sposobów na ciało marzeń


Nie rozciągasz się po treningu

Duży błąd. Twoje mięśnie potrzebują oddechu. Odpowiednie ćwiczenia rozciągające pomogą Ci dobrze zakończyć trening, a nawet uniknąć zakwasów w dniu kolejnym.


Źródło: Purewow

Zdjęcie: Thinkstock


Dodał(a): Anna Guzek , Środa 20.07.2016 (aktualizacja: 2016-07-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
fiołek
Nieudane jest to jak laski zaczynają z dnia na dzień jakiś hardcore trening bo chcą schudnąc xd tłumaczę, że to trzeba stopniowo, tabsy iqgreen do tego, wtedy i waga spada i wytrzymałość rośnie. a one bez zagłębienia się w temat z grubej rury i sobie krzywwdę tylko robią xd
Dodano: 2016-07-20 19:17:48 Zgłoś nadużycie
Anonim
Po treningu często bolała mnie głowa, lekarz zasugerował mi że moje treningi są nieudane ponieważ odpowiednio się po nich nie nawadniam. Odkąd po zajęciach na siłowni piję orsalit nie boli mnie głowa i ogólnie czuje się bardzo dobrze. Płyn uzupełnia sole mineralne utracone w wyniku pocenia się.
Dodano: 2016-07-20 10:51:45 Zgłoś nadużycie