Crossfit dla odważnych

Skończyły się czasy biegania na siłowni z elegancko przewieszonym przez szyję ręcznikiem. Nastała moda na crossfit, czyli morderczy trening który swoje początki miał w... garażu.

Crossfit dla odważnych Crossfit dla odważnychCrossfit, to trening, który wykorzystywany jest w jednostkach wojskowych, strażackich i policyjnych. W niczym nie przypomina treningu w klubach fitness czy na siłowni. Jest to trening nastawiony na maksymalne rozwijanie wytrzymałości, kondycji fizycznej i formy. Trening ten musieli przejść m.in. aktorzy, którzy występowali w filmie 300.

Skąd wywodzi się crossfit? Z Kaliforni. W latach 90 Greg Glassman opracował krótki czasowo i maksymalnie intensywny trening, który początkowo wykonywany w garażu szybko zyskał popularność. Sam Glassman został zatrudniony do szkolenia policjantów w Santa Cruz.

Crossfit polega na intensywnym wysiłku w okresie 20-30 minut, w którym należy wykonywać maksymalną ilość powtórzeń danego ćwiczenia w określonym czasie. Ćwiczenia można dobierać dowolnie, ale wszystkie muszą być wykonywane bardzo energicznie. Przed rozpoczęciem treningu nie wolno zapominać o rozgrzewce.

A co zapewnia trening crossfit? Po pierwsze wzmacnia stawy, poprawia wytrzymałość i ogólną sprawność, reguluje równowagę mięśniową (np. kiedy ćwiczysz długotrwale jedną dyscyplinę) poprawia gibkość. Nieważne czy jesteś kurą domową czy komandosem, jeżeli masz odpowiednio dużo samozaparcia, to wskakuj w wygodne ciuchy i rozpoczynaj trening!

Źródło: MilionKobiet.pl

Przeczytaj również:

FitLato: trendy sportowe według SHAPE

Ruch uszyty na miarę

Zmotywuj lenia


Dodał(a): Katarzyna Kowalewska , Środa 08.08.2012 (aktualizacja: 2012-08-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×