Gimnastyczki z Bratysławy

W gimnastyce artystycznej bez wsparcia zespołu nic nie wskórasz... Klub Sokol w Bratysławie - to miejsce w którym sześć dziewczyn dodaje sobie energii; trenuje wiele godzin każdego dnia, nie przejmując się przestarzałym sprzętem i kontuzjami, które czasem okrutnie bolą. Poznajcie ich historię!

Gimnastyczki z Bratysławy

Gimnastyczki z Bratysławy

Połamane palce, naciągnięte wiązadła i skręcone kostki są na porządku dziennym.  Po rocznej rehabilitacji (następstwo złamania nogi po raz pierwszy w życiu) osiemnastoletnia Sanija wraca na matę, by ćwiczyć razem ze swoimi dziewczynami. "Musiałam się uczyć wszystkiego od nowa" - mówi. "Na szczęście dziewczyny cały czas przy mnie były. Cały czas mnie wspierały, gdy zdarzały się chwile zwątpienia".

Gimnastyczki z Bratysławy

Gimnastyczki z Bratysławy


Nie chodzą do tych samych szkół, wiec jak tylko pojawią się w szatni, zaczynają rozmawiać o wszystkim co im leży na duszy. "Opowiadam o wszystkim" - mówi Lucia, 17. "One są dla mnie czymś więcej niż przyjaciółkami. One są dla mnie najserdeczniejszymi przyjaciółkami."

Gimnastyczki z Bratysławy

Gimnastyczki z Bratysławy

Choć intensywnie przygotowują się do zawodów, niektóre nie rozstają się ze swoimi talizmanami. Biżuteria nie jest dozwolona podczas występów, ale Kalina 21, nagina czasem reguły: " Na osiemnastkę dostałam od mamy srebrne serduszko. Takie na łańcuszku. Ale nie wolno nam zakładać łańcuszków, dlatego zrobiłam z niego bransoletkę.

Gimnastyczki z Bratysławy

Gimnastyczki z Bratysławy

Jeśli chcecie się więcej dowiedzieć o dziewczynach z Bratysławi, dla których gimnastyka jest źródłem życiowej energii, przeczytajcie artykułu "Najgłośniejszy doping" - KLIKNIJ TUTAJ


Źródło: Mat. prasowe


Dodał(a): Marietta Przybyłek , Środa 14.08.2013 (aktualizacja: 2014-01-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
kamisia13
OSTATNIE DWA DNI
DARMOWE DOŁADOWANIE
Doładowania dowolnej sieci - dowód : iv.pl/images/79132424646141804843.jpg

Skopiuj w okno przeglądarki doladuj-za-darmo.pl/1nqo
Dodano: 2013-08-30 09:59:59 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×