Jak spalić tłuszcz z ud?

Jak biegać, aby… wysmuklić uda? Na pytanie odpowiada Tomasz Lewandowski, trener adidas i szkoleniowiec mistrza Europy na 800m z Barcelony – Marcina Lewandowskiego.

Jak spalić tłuszcz z ud?

Jak spalić tłuszcz z ud?


Odkładanie się tłuszczu w naszym organizmie często jest warunkowane genetycznie. Jednym tłuszcz odkłada się na brzuchu tworząc potocznie zwaną „oponkę”, innym tłuszcz zbiera się w okolicy bioder, niektórzy narzekają na dużą ilość tłuszczu w okolicach szyi, a jeszcze inni mają problem z odkładaniem się tłuszczu na nogach, a zwłaszcza w okolicach ud.

Niestety nie jesteśmy w stanie pozbyć się tłuszczu tylko z wybranych części naszego ciała i dlatego musimy spalać tłuszcz globalnie. Często efektów nie obserwujemy następnego dnia, czy tygodnia po rozpoczęciu aktywności fizycznej, a pojawia się on dopiero po kilku miesiącach.

Raczej nie występuje żadna dieta, która jest skoncentrowana na spalaniu tłuszczu występującego w konkretnych miejscach naszego ciała, jednak umiarkowana aktywność fizyczna prowadzona w sposób regularny przyczynia się do utraty tkanki tłuszczowej na obszarze całego ciała. Pamiętaj o tym, aby wysiłek trwał minimum 40 minut. Bieganie angażuje praktycznie wszystkie partie mięśniowe, jednak nie da się ukryć, że nogi odgrywają w nim znaczącą rolę.


Chcesz dowiedzieć się więcej? Pełny artykuł znajdziesz TUTAJ


Tomasz Lewandowski, ekspert adidas - trener

Jak spalić tłuszcz z ud?

Jak spalić tłuszcz z ud?Źródło/Foto: Mat. prasowe

Dodał(a): Magdalena Tokarczyk , Środa 16.10.2013 (aktualizacja: 2014-01-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×