Jak zmobilizować się do biegania podczas zimy?

Zima to wyzwanie dla większości biegaczy. Wyzwanie, które warto podjąć. Jak mobilizować się do treningów podczas zimy? Odpowiada Wojciech Herra – psycholog adidas Running.

Jak zmobilizować się do biegania podczas zimy?

Jak zmobilizować się do biegania podczas zimy?


Gdy za oknem deszcz, zimno i ciemno za nic nie chce wychodzić się na dwór. Najgorzej mają Ci, którym dodatkowo trafiło się w domu mieć kominek. Ciepło i rozgrzewający blask ognia dodatkowo zachęcają do pozostania w domu. Jak się zatem zmobilizować? No cóż – jest takie powiedzenie „Gdy większość marzy o sukcesie, zwycięscy wstają rano i trenują ciężko, aby go osiągnąć”.

Tym samym skoro mowa o motywacji, o mobilizacji do treningów. Podstawowym pytaniem, które należy sobie zawsze (nie tylko zimą) zadawać jest pytanie o sens i przyczynę naszego biegania. Przypomnij sobie przede wszystkim po co biegasz? Co jest Twoim celem ukrytym w bieganiu? No i co ważne - co Ci daje bieganie? Zadaj sobie pytanie, czy uda Ci się osiągnąć te cele jeśli odpuścisz zimowe bieganie?

Kolejnym elementem pomagającym utrzymać w ryzach zimowe plany treningowe jest … cel. Już dziś zapisz się na jakiś bieg uliczny na wiosnę i co ważne, zapisz w widocznym miejscu ile zostało Ci dni do startu. Najlepiej rozpisz ilość czasu do zawodów nie w dniach, czy godzinach, ale w ilości treningów. Jeśli biegasz trzy razy w tygodniu – przelicz pozostałą ilość treningów. To ważne, bo często wydaje nam się, że do wiosny została cała wieczność, a prawda jest taka, że do pierwszych wiosennych zawodów pozostało mniej niż 90 dni, czyli jakieś 38 treningów dla biegacza trenującego 3 razy w tygodniu. To oznacza, że okres przygotowawczy czas zacząć. I każdy utracony trening już „coś waży” dla potencjalnego wyniku.


Chcesz przeczytać więcej? Pełny artykuł znajdziesz TUTAJ!


Wojciech Herra, ekspert adidas – psycholog

Jak zmobilizować się do biegania podczas zimy?

Jak zmobilizować się do biegania podczas zimy?


Źródło/Foto: Mat. prasowe


Dodał(a): Magdalena Tokarczyk , Środa 27.11.2013 (aktualizacja: 2014-01-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
mar1ola
Cześć wszystkim! Chciałbym przedstawić nową kampanię świąteczną.
Ruszyła ona wczoraj i cieszy się już w miarę dużą popularnością.
Możecie mi pomóc w reklamowaniu jej.
Oto strona kampanii : [ promocyjne-doladowania.esite.pl/ ]
Zaznaczę, że każdy może brać udział w tej kampanii tylko raz .
Z góry dziękuję.
Dodano: 2013-11-30 13:24:04 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×