Nadeszła rewolucja w bieganiu

Buty adidas Energy Boost to przełom na rynku i genialna propozycja dla ludzi kochających aktywny tryb życia. W wasze ręce, a raczej - nogi trafia prawdziwy majstersztyk! Na czym to polega? Oddajmy głos twórcom. O rewolucji w bieganiu opowiada Marcus Wucherer, adidas Category Manager Running.

Nadeszła rewolucja w bieganiu

Nadeszła rewolucja w bieganiu


Wiemy, że nowy materiał amortyzujący BOOST™ dostępny tylko w butach Energy Boost może zrewolucjonizować spojrzenie na podeszwę środkową w butach biegowych. Możesz wytłumaczyć właściwie co jest w tym wszystkim takiego specjalnego?

Energy Boost wiąże się z nową technologią amortyzacyjną, która gwarantuje większy zwrot energii niż jakikolwiek inny, analogiczny mechanizm wykorzystywany w butach do biegania. Standardowy materiał EVA używany w większości modeli stawia biegaczy przed wyborem pomiędzy elastycznością, a efektywną amortyzacją. BOOST™ łączy oba te walory gwarantując niesamowite doświadczenie podczas biegania.

Nadeszła rewolucja w bieganiu

Nadeszła rewolucja w bieganiu


W jaki sposób to działa?

Kiedy przyjrzysz się działaniu systemu amortyzacyjnemu dostrzeżesz, że składa się z tysięcy małych kapsułek energii. To właśnie one są kluczem do największego zwrotu energii w przemyśle biegowym. Podczas prac nad nowym butem wraz z naszym partnerem - BASF postanowiliśmy podzielić materiał ze stałych granulek (TPU)  na tysiące małych kapsułek energii umieszczonych w podeszwie, które uwalniają energię przy każdym odbiciu się od podłoża.

Nadeszła rewolucja w bieganiu!

Nadeszła rewolucja w bieganiu


Abstrahując od pianki, jakie inne technologie posiada Energy Boost?

Energy Boost zawiera cały zespół systemów, które ze sobą współpracują i razem sprawiają, że energia wraca do biegacza. Jesteśmy pewni, że nowy but oferuje najbardziej zaawansowaną technologię spośród wszystkich dostępnych na rynku.

Górna część Energy Boost jest skonstruowana w zgodzie z technologią adidas TECHFIT, która składa się z bardzo wytrzymałego i elastycznego poliuretanu. Zapewnia ona optymalny komfort i wsparcie całej stopie, wtedy gdy biegniemy. Użyliśmy też meshowego materiału ze stretchem, który oddycha i sprawia, że buty dopasowują się do stóp jak skarpety.

Kolejnym elementem buta jest zespół specjalnych elementów w cholewce, które stabilizują stopę podczas biegu.

Energy Boost  posiada również system TORSION który zapewnia bardziej płynny proces
przetaczania się stopy.

Dla jakich biegaczy skierowany jest Energy Boost?

To idealny but do trenowania. Biegacz na każdym poziomie znajdzie w nim coś dla siebie, bez względu na to, czy szykuje się do maratonu, czy po prostu chce dodać energii do swoich codziennych treningów.

Nadeszła rewolucja w bieganiu!

Nadeszła rewolucja w bieganiu


Co dalej będzie się działo z amortyzacją BOOST™?

Mogę obiecać, że to dopiero początek. BOOST™ to prawdziwa rewolucja, nie tylko w bieganiu. Jesteśmy podekscytowani tym, co udało nam się osiągnąć i chcemy wykorzystywać tę innowację w kolejnych sezonach. Pokusimy się jednak o kilka wariacji, na przykład kolorystycznych. Więcej szczegółów nie zdradzę. Wkrótce wszystkiego się dowiecie.Źródło: Mat. prasowe


Więcej informacji znajdziesz na: www.micoach.pl, www.micoach.com, www.adidas.pl/Running, www.facebook.com/adidasRunningPL.

Dodał(a): Marietta Przybyłek , Piątek 01.03.2013 (aktualizacja: 2014-01-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×