Perfekcyjne buty - adidas Energy Boost

Niesamowita energia, lepsza amortyzacja, optymalne dopasowanie i niezależność temperatury - tak w skrócie można opisać adidas Energy Boost - nowe buty, które zapewniają większy zwrot energii niż jakiekolwiek inne buty biegowe. Załóż je i zostań jeszcze lepszą biegaczką!

Perfekcyjne buty - adidas Energy Boost

Perfekcyjne buty - adidas Energy Boost


Podstawową innowacją jest BOOST™ - rewolucyjny materiał amortyzujący. Stoi za nim partner adidas - BASF, wiodąca światowa firma chemiczna, która na podstawie procesu innowacyjnego opracowała specjalny system. Jego główną koncepcją jest podzielenie materiału ze stałych granulek (TPU) na tysiące małych kapsułek zbierających i oddających energię umieszczonych w podeszwie. Dzięki swojej unikalnej strukturze pozwalają one wytworzyć jeszcze więcej energii podczas każdego odbicia od podłoża. Testy przeprowadzone przez adidas Innovation Team pokazują, że wytrzymałe materiały zastosowane w butach Energy Boost zapewniają największy zwrot energii spośród wszystkich dostępnych butów do biegania.

"adidas jest mocno zaangażowany w opracowywanie produktów, które pomagają sportowcom w osiąganiu coraz lepszych wyników. BOOST™ to rewolucja w dziedzinie amortyzacji i największy zwrot energii do biegacza w całej branży" – mówi Eric Liedtke, Head of Sport Performance adidas. "adidas Energy Boost to wspaniały but, który zmieni sposób postrzegania biegania” – uzupełnia.

Perfekcyjne buty - adidas Energy Boost

Perfekcyjne buty - adidas Energy Boost

Bernd Wahler, Head of Innovation adidas, dodaje: "BOOST™ to rewolucyjny materiał. Łączy na pozór sprzeczne korzyści – miękkość, wygodę i efektywną amortyzację, gwarantując najwygodniejszy bieg w historii. Użytkownik odczuwa różnicę od razu, przy pierwszym założeniu. BOOST™ wytycza nowy standard, nie tylko w dziedzinie butów do biegania".

BOOST™ jest maksymalnie wydajny w prawie każdych warunkach. adidas Innovation Team przeprowadził monitoring tego, jak tworzywo piankowe wykorzystane w BOOST™ zachowa się w różnych temperaturach w porównaniu ze standardem pianki EVA stosowanej w większości butów biegowych. Wykonane testy wykazały, że w zakresie od - 20 do +40 stopni pianka w BOOST™ jest trzy razy odporniejsza na zmiany temperatur od standardowego materiału EVA, zapewniając w ten sposób bardziej  spójny bieg.

Perfekcyjne buty - adidas Energy Boost

Perfekcyjne buty - adidas Energy Boost


Innowacja wykracza poza rewolucyjną technologię podeszwy. Górną część adidas Energy Boost wyposażono w technologię TECHFIT z wysoce wytrzymałego i elastycznego poliuretanu, która zapewnia optymalny komfort i wsparcie dla całej stopy podczas ruchu. Oddychająca siateczka wykonana z meshu i strechu sprawia, że but dopasowuje się jak skarpeta, równocześnie stabilizując i wspierając stopę.Źródło: Mat. prasoweWięcej informacji znajdziesz na: www.micoach.pl, www.micoach.com, www.adidas.pl/Running, www.facebook.com/adidasRunningPL.

Dodał(a): Marietta Przybyłek , Piątek 01.03.2013 (aktualizacja: 2014-01-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×