Przekąska po wieczornym treningu

Zastanawiasz się po co powinieneś sięgać po wieczornym treningu, mając już za sobą kolację? Z pomocą nadbiega Katarzyna Biłous, ekspert adidas - dietetyk.

Przekąska po wieczornym treningu

Przekąska po wieczornym treningu


Chęć zmniejszenia wyniku na wadze dopinguje człowieka we wszelkich działaniach, które mogą go do tego zbliżyć. Nagle nogi chcą biegać, znika problem niedoczasu, jak również potrzeba jedzenia pewnych produktów żywnościowych. Popularnie „tuczące” węglowodany i tłuszcz idą w odstawkę. Zmniejsza się ilość jedzenia na talerzu. Błędne koło zatacza się, waga stoi w miejscu, a psychika siada. Jak to możliwe?

Organizm broni się przed zbyt małą podażą niezbędnych składników odżywczych i posiłków, które powinny dawać energię do poruszenia całej życiodajnej fabryki. Zamiast spalać tłuszcz, na pierwszy energetyczny ogień idą mięśnie, a w niewidocznych zakamarkach niespodziewanie pojawiają się nowe pokłady tkanki tłuszczowej.

Fakt, że wyruszasz na trening na ok. 2 godziny po kolacji oraz dbasz o wypełnienie okienka anabolicznego posiłkiem regenerującym mięśnie po wysiłku, wesprze z pewnością twoją sprawność i wydolność. Uzupełnij przekąskę po treningu źródłem białka (serek biały, wędlina, pasztet z cieciorki itp.). W połączeniu z węglowodanami usprawni ono regenerację powstałych podczas treningu mikrouszkodzeń oraz odbudowę podstawowego paliwa biegacza – glikogenu.

Woda – od niej jeszcze nikt nie utył, nie ograniczaj się w jej ilości. Podczas zakupów zwracaj uwagę na jej rodzaj – wybieraj wodę mineralną zamiast źródlanej. Zapewnij sobie odpowiedni poziom hydratacji przed treningiem pijąc około 1,5 litra czystej wody mineralnej, małymi łyczkami przez cały dzień. Uzupełnianie wypoconych płynów po intensywnym wysiłku jest oczywiście równie ważne.Chcesz przeczytać więcej? Pełny artykuł znajdziesz TUTAJ!Katarzyna Biłous, ekspert adidas – dietetyk

Przekąska po wieczornym treningu

Przekąska po wieczornym treninguŹródło/Foto: Mat. prasowe


Dodał(a): Magdalena Tokarczyk , Środa 11.09.2013 (aktualizacja: 2014-01-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×