Sposoby na płaski brzuch

W jaki sposób skomponować trening aby jednocześnie zrzucić kilka kilogramów i wyrzeźbić mięśnie brzucha? Radzi Julita Kotecka, trener i ekspert adidas Running.

Sposoby na płaski brzuch

Sposoby na płaski brzuch


Sposób odżywiania, wartość i skład przyswajanych posiłków ma ogromne znaczenie. Proces chudnięcia jest złożony z wielu czynników, ale we wszystkim należy zachować umiar i zdrowy rozsądek, tak aby rzekomo zamierzone efekty nie miały głównie wpływu na pogorszenie stanu zdrowia. Mam na myśli np. złe wyniki morfologii i inne, ale także niekorzystny wpływ na samopoczucie.

Jeżeli chodzi o trening mięśni brzucha, to jak to w sporcie bywa, potrzeba czasu, aby efekty zaczęły być widoczne. W tym przypadku również uwarunkowania genetyczne mają znaczenie. Niektórzy mają skłonności do szybkiego przybierania masy mięśniowej, inni muszą włożyć w to dużo więcej pracy, nawet ,,kombinując” z odżywkami, takimi jak białko.

Podczas biegania ważne są wszystkie mięśnie brzucha, choć szczególnie dolne partie odgrywają szczególną rolę. Problem w tym, że trudno jest je wzmacniać, z powodu obciążających kręgosłup lędźwiowy pozycji w których je angażujemy.

Poniżej przykładowe ćwiczenia:
• leżysz na plecach, dłonie chwytają coś stabilnego za głową. Proste nogi ( z tego powodu właśnie dolne partie kręgosłupa są tak obciążane), wykonują opady i wznosy: góra-dół (przy tej kombinacji możesz mocno poderwać biodra do góry, tak że Twoje ciało będzie się obierało jedynie na kawałku odcinka piersiowego kręgosłupa oraz na bankach-przypomina to świecę)
• wahadło, czyli opad nóg na prawą stronę. Góra (nogi ustawione prostopadle do podłoża) – opad nóg na lewą stronę. W takiej pozycji możesz również wykonywać zapewne świetnie Ci znane nożyce. Nie wpadaj oczywiście w skrajności i w dalszym ciągu kontynuuj ćwiczenia na wszystkie partie.Chcesz przeczytać więcej? Pełny artykuł znajdziesz TUTAJ!


Julita Kotecka - ekspert adidas Running


Sposoby na płaski brzuch

Sposoby na płaski brzuchŹródło/Foto: Mat. prasowe

Dodał(a): Magdalena Tokarczyk , Poniedziałek 18.11.2013 (aktualizacja: 2014-01-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×