Wysiłek a sprawy kobiece

Czy wysiłek fizyczny podczas miesiączki jest wskazany? Sprawdź co kobietom radzi inna kobieta - trenerka adidas Running – Julita Kotecka.

Wysiłek a sprawy kobiece

Wysiłek a sprawy kobiece


Sama się nad tym wiele razy zastanawiałam i próbowałam skonfrontować sytuację i własne odczucia z tym, co piszą i mówią. Generalnie, wysiłek w czasie miesiączki nie jest przeciwwskazany, ale raczej umiarkowany niż ciężki ze względu na możliwą gorszą tolerancję związaną z utratą krwi. Ciężki, wyczynowy wysiłek może zaburzać miesiączkowanie prowadząc do nieregularnych miesiączek. Z naciskiem na wyczynowy, bo generalnie kobieta może ćwiczyć, byle się nie katowała w tym okresie.

Oczywiście mówimy tu o amatorskim podejściu do biegania, bo podczas gdy bieganie jest zawodem, rzadko kiedy podczas tych dni daje się ulgi. Zaplanowany trening przeważnie musi zostać wykonany. Wyjątkiem są silne bóle na jakie są podatne niektóre kobiety. Wtedy siła wyższa wydaje wyrok. Choć jak wiemy, organizm przystosowuje się do ekstremalnych sytuacji, więc jak trzeba i taki ból przezwycięży, a raczej zagłuszy silnym treningiem i zmęczeniem. Jednak jak zawsze należy zachować zdrowy rozsądek.

Wysiłek a sprawy kobiece

Wysiłek a sprawy kobiece


Chcesz przeczytać więcej? Pełny artykuł znajdziesz TUTAJ!

Źródło/Foto: Mat. prasoweDodał(a): Magdalena Tokarczyk , Poniedziałek 19.08.2013 (aktualizacja: 2014-01-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×
  • Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup

    MKOBIETGOLFERIS

    W dniach 5-6 czerwca 2017 r. odbędzie się kolejna edycja największego i najbardziej prestiżowego w tej części Europy kobiecego turnieju golfowego Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup. czytaj więcej

  • Tabata - co to takiego?

    Tabata- co to takiego?

    Cztery minuty to tak mało, a wbrew pozorom przez ten czas możesz zrobić bardzo wiele dla siebie i twojego metabolizmu. Mowa o tabacie, czyli o czterominutowym interwałowym treningu… czytaj więcej