7 rzeczy, które uczynią Cię zdrowszą i silniejszą

Twoje poranki codziennie wyglądają tak samo? Czujesz, że rutyna powoli Cię zabija? Pomóż sobie i wygraj walkę o lepsze samopoczucie. Radosne poranki czekają tuż za rogiem!

iStock-476107798.jpg

Zacznij od uśmiechu

Każdego dnia, zanim wstaniesz z łóżka, powtarzaj sobie, że Twój dzień zaczyna się właśnie tam. Myśl o czymś, co wywoła na Twojej twarzy uśmiech. I złap to uczucie! Ciesz się falą endorfin, pozwalając na utonięcie umysłu w dobrych myślach. Pozytywny stan ducha wywiera znaczący wpływ na motywację, produktywność i dobre samopoczucie. Zdobądź te szczęśliwe substancje i ciesz się pozytywną energią!

Uzupełnij kofeinę

Wzmocnij swoją poranną kawę, dodając łyżkę oleju kokosowego tłoczonego na zimno oraz łyżkę miodu. Oba składniki są znane z delikatnego oczyszczania organizmu, przyspieszania metabolizmu oraz wspomagania trawienia. Dodatkowo są super smaczne i energetyzujące.

Oddychaj świeżym powietrzem

Nawet podczas chłodniejszych dni otwieraj okno w sypialni. Niech świeże powietrze zacznie delikatnie opływać pomieszczenia. Siedząc na łóżku, oddychaj głęboko z zamkniętymi oczyma. To dziesięciosekundowe ćwiczenie wystarczy powtórzyć kilkukrotnie. Pięć sekund wdechu i pięć wydechu. Następnie wstań i rozciągnij swoje ciało. Jeśli możesz sobie na to pozwolić, powtarzaj te czynności trzy razy dziennie.

Nie sięgaj po telefon

Kiedy się budzisz pierwszą rzeczą, którą robisz to sprawdzenie mediów społecznościowych w telefonie? Nie rób tego! To negatywnie wpływa na Twoje samopoczucie w ciągu dnia! Zostaw to na później.

Ciesz się świeżym sokiem

Codziennie rano znajdź czas na rozkoszowanie się ziołową herbatą lub samodzielnie przygotowanym sokiem z warzyw, lub owoców. Dzięki temu dostarczysz do organizmu odpowiednią ilość witamin i składników mineralnych, a to zapewni Ci koncentrację przez cały dzień.

Ustaw budzik na tę samą godzinę

Jeśli jest to możliwe, każdego dnia postaraj się wstawać o tej samej godzinie. Poprawi to jakość Twojego snu, znacząco zwiększy dawkę energii i utrzyma Twój dobowy rytm w ryzach.

Obudź stopy

Stopy wypełniają nerwy czuciowe, które wpływają na Twoją postawę i równowagę oraz… skupienie. Na dobry początek dnia rozciągaj je i masuj. Możesz to robić podczas mycia zębów, czy przygotowywania śniadania. Wystarczy  piłka golfowa. Twoje stopy będą rozluźnione przez cały dzień!

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Środa 08.03.2017 (aktualizacja: 2017-03-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×