Dieta dr Dąbrowskiej – nowy hit w przemyśle dietetycznym?

Słyszałaś o nowej, modnej diecie?

ThinkstockPhotos-dv1356094.jpg

Dieta powinna obowiązywać każdego z nas. Jednak nie u każdego sprawdzi się ta sama. W końcu jesteśmy różnymi ludźmi, mamy inną budowę organizmu, przyzwyczajenia i słabości. Jedni mają hopla na punkcie czekolady i zdecydowanie nie powinni przyjmować jej w większej postaci niż kostka, inni uwielbiają ciężkie sery, które źle się trawią. Stąd różnorakie diety: odchudzające, oczyszczające i regenerujące, które w mniejszym stopniu każą nam rezygnować ze starych przyzwyczajeń. Trudno jednak dopasować jedną dietę do wszystkich, a biorąc pod uwagę, że większość z nich to i tak chwyt marketingowy. Pozostaje nam więc odpowiednio dbać o siebie samych, słuchając swojego organizmu.


Tymczasem na przepełnionym rynku pojawił się kolejny hit – dieta Dąbrowskiej.

Zobacz też: Dieta cytrusowa - najważniejsze informacje 


Generalną zasadą diety jest sprawdzenie szczelności jelit. Zaczynamy od zjedzenia buraka, najlepiej upieczonego i bez dodatków. Po kilku godzinach trzeba skorzystać z łazienki i sprawdzić kolor moczu. Jeśli jest on zaróżowiony (a w większości przypadków będzie), oznacza to, że mamy nieszczelne jelita i dieta zdecydowanie nam się przyda. Następnym krokiem jest jedzenie warzyw i owoców z listy wybranej przez dr Dąbrowską. Tak mówią jedne źródła. Inne twierdzą, że dieta Dąbrowskiej to jedynie sprawdzony sposób na oczyszczanie organizmu z toksyn i odkwaszenie, a samo chudnięcie jest jedynie jego efektem ubocznym. Te same mówią o tym, że dietę rozpoczynamy głodówką kilkudniową, by uruchomić w organizmie naturalne odruchy, które pozwolą nam w pierwszej chwili pozbyć się złogów z organizmu, by przygotować go na zdrowe pożywienie.

Polecamy: Dieta na każdą porę roku 


Co można zatem jeść podczas diety dr Dąbrowskiej? Warzywa niskoskrobiowe, czyli korzeniowe, kapustne, cebulowe, dyniaste i dyniowate oraz owoce niskocukrowe np. jabłka, jagody, nasiona goi i cytrusy (poza pomarańczami).

Wszystkie informacje na temat diety nie są jeszcze do końca znane – dr Dąbrowska jak do tej pory nie wydała oficjalnej publikacji o szczegółach jej nowatorskiej diety.

A Ty co myślisz o takiej diecie? Zdrowa czy może trochę przesadzona?

Sprawdź też: Dieta kopenhaska pozwala schudnąć 10 kg w 13 dni! 


Zdjęcia: Thinkstock


Dodał(a): Magda Zdanowska , Poniedziałek 30.05.2016 (aktualizacja: 2016-06-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Moje odchudzanie było banalnie proste. Mniej mięsa i fast foodu na rzecz warzyw. Żeby było szybciej, ale i bezpiecznie przy okazji wspomogłam się spalaczem tłuszczu African Mango (jeśli chcecie poczytać więcej o jego działaniu: nplink.net/BSv5ujVw ) Po miesiącu stosowania 5 kg mniej:)
Dodano: 2016-05-31 12:05:12 Zgłoś nadużycie
Anonim
ta teoria o jelitach "pachnie" mi jakąś ściemą. moje dziecko miało chyba od urodzenia nieszczelne jelita, bo mocz był zaróżowiony, nie mówiąc już o stolcu, jak tylko zaczęłam mu podawać papki z warzyw, m.in. z buraków, przygotowywane własnoręcznie w domu.
Dodano: 2016-05-30 18:16:20 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×