Diety, których nigdy przenigdy, nie powinnaś stosować!

Przed wakacjami (tak, już w styczniu) wiele kobiet pragnie pozbyć się zbędnych kilogramów, ale czy warto rzucać się w błędne koło drastycznych diet? Odpowiedź brzmi jednoznacznie: nie. Najskuteczniejszym sposobem schudnięcia, jest połączenie pożywnej, umiarkowanej diety oraz aktywności fizycznej. Oto dlaczego nie powinnaś stosować tych diet, choć wyglądają bardzo kusząco.

iStock-579401172 (1).jpg

Super oczyszczanie

Choć Beyonce przyznała się do stosowania tej diety, po to, aby wcielić się w rolę Deeny Jones, zdecydowanie nie należy jej stosować. To dieta oczyszczająca, która polega wyłącznie na piciu mikstury z soku cytryny połączonego z syropem klonowym i pieprzem cayenne. Stanley Burroughs, autor diety, został skazany za nieumyślne spowodowanie śmierci pacjenta, który stosował ją, będąc równocześnie pod jego opieką!


Dieta kapuściana

Jedzenie przez tydzień wyłącznie kapuśniaku, warzyw i gotowanego kurczaka, jest nie tylko nudne! W wielkim planie tej dietetycznej katastrofy, nie przewidziano chyba powrotu do normalnego jadłospisu. W ten sposób osoby, które decydują się na dietę, po siedmiu dniach, wracają do kalorycznych potraw i starych nawyków żywieniowych, a to jest niebezpieczne dla organizmu. Dodatkowo dieta ta nie przewiduje odpowiedniej kompozycji składników odżywczych, dlatego można traktować ją bardziej, jak zabawę niż dietę


Dieta grejpfrutowa

Moda na tę dietę owocową sięga 1930 roku. Według autora tej diety, grejpfruty mają właściwości spalające tłuszcz, więc wszystko, co musisz robić to jeść grejpfruty przed każdym posiłkiem i gotowe. Twój tłuszcz magicznie się rozpływa. Niestety lekarze są nieco bardziej sceptyczni. Oczywiście grejpfrut jest zdrowym rozwiązaniem na śniadanie lub jako przekąska, ale nie należy go spożywać przed każdym posiłkiem! Ten owoc nie ma magicznych właściwości i nie sprawi, że po dwóch tygodniach zmieścisz się w swojej ukochanej sukience sprzed lat.


Dieta ciasteczkowa

Jeśli jesteś maniaczką słodyczy, wymiana dwóch posiłków dziennie na ciasteczka, brzmi jak sen. Niestety dieta ta przewiduje spożywanie wyłącznie 1000 kalorii dziennie, co oczywiście uchyla przed nami rąbka tajemnicy, że w dietę wkomponowany jest efekt jojo! Eksperci twierdzą, że nie jest warta ryzyka. 


Dieta Marthy Vineyard

Tę dietę stosuje Angelina Jolie, która jest wyznacznikiem perfekcyjnego wyglądu dla wielu kobiet. Nazywana powszechnie dietą ekstremalną i wyniszczającą. Dopuszcza przyswajanie 500 kalorii, zawartych wyłącznie w płynach! Jeśli punktem kulminacyjnym codziennego jadłospisu jest zielony sok wypijany na śniadanie, nie ma żartów! Oczywiście można spróbować ulec pokusie na 21 dni, ale ryzyko wpisane w tę dietę jest ogromne i wiąże się nie tylko z efektem jojo.  


Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Środa 25.01.2017 (aktualizacja: 2017-01-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Anonim
Stosowałam na odchudzanie Piperine Burner. Dla kobiet, które chcą szybko schudnąć. Mi się udało zrzucić 12kg.
Dodano: 2017-01-25 11:29:56 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×