Ewa Olejniczak – Prawdziwy Talent Kulinarny W Nowym Programie Telewizji TLC „Kuchenne Triki”

Ewa Olejniczak to kobieta o wielu twarzach, z ogromnym sercem i zamiłowaniem nie tylko do gotowania. Jest absolutną pasjonatką i jedną z najlepszych szefowych kuchni w Polsce. Odkąd pamięta jej życie toczyło się właśnie wokół gastronomii.

Miała „słodkie” dzieciństwo bowiem wychowywała się w rodzinie cukierników. Mimo to potrzebowała własnej drogi i postanowiła skupić się na bardziej pikantnych i wytrawnych potrawach. Pierwszym daniem, które przygotowała samodzielnie jeszcze jako dziecko, była jajecznica. Wtedy też wybrała się na swoje pierwsze zakupy, gdyż szczypiorek okazał się do niej niezbędny. Tak rozpoczęła się jej przygoda w kuchni. Dalej tylko kontynuowała ścieżkę, którą sobie obrała jako mała dziewczynka. Będąc 16-latką uczyła się sztuki gotowania pod okiem samego Kurta Schellera. Jej talent szybko się rozwijał i zaczął być dostrzegany w branży. I tak  została najmłodszym szefem kuchni w hotelu Sheraton, a następnie w InterContinental.

Jest laureatką wielu prestiżowych nagród. Na swoim koncie ma tę, przyznawaną przez firmę Starwood 2011 EAME Journey Awards w kategorii F&B Excellence. Przyczyniła się także do przyznania najwyższego wyróżnienia w przewodniku Michelin 2013 dla hotelu InterContinental. Dodatkowo udziela się w międzynarodowej organizacji „Woman in WACS” oraz w Ogólnopolskim Stowarzyszeniu Szefów Kuchni i Cukierni.

W 2010 roku uczestniczyła w aukcji charytatywnej „Smaki Dobra”, a przygotowane przez nią danie osiągnęło rekordową sumę 51 tysięcy złotych. Przyrządzenie jesiotra rosyjskiego faszerowanego ogonem langusty królewskiej z truflami w towarzystwie własnego kawioru i przepiórczych jaj w sosie Crème Fleurette, okraszone było sporym stresem, który pamięta do dziś.

 „Jestem zadowolona, jeżeli moje dania smakują ludziom, a konsumowanie ich sprawia niebywałą przyjemność. Jednak jest coś, co lubię jeszcze bardziej – kiedy moje gotowanie może komuś pomóc. Uwielbiam działać na rzecz wspierania ludzi poprzez gotowanie. To jest moment, kiedy dzielę się z innymi wszystkim tym, co mam w sobie najlepsze”. 

Ewa uwielbia podróżować. Dla niej to zawsze okazja do zgłębiania wiedzy i poznawania oryginalnych smaków. Prywatnie jest mamą uroczego Vincenta oraz fanką swoich dwóch kotów. Jest z niej prawdziwy wulkan energii. Nieustannie poszukuje wrażeń i adrenaliny. Wolne chwile poświęca na uprawianie sportów ekstremalnych – skoków na bungee, ze spadochronem czy jazdy na motorze. Czasami zastanawia się nad tym, co chciałaby robić, kiedy w jej życiu zabrakłoby gotowania. Zdecydowana jest nieść pomoc innym. Marzy jej się misja w obszarach dotkniętych wojną. Jako osoba związana z branżą gastronomiczną dość intensywnie myśli o edukowaniu ludzi w zakresie żywienia. W wolnych chwilach interesuje się kryminologią, którą właściwie też mogłaby zajmować się zawodowo.


Więcej informacji na fanpage’u programu: https://www.facebook.com/KuchenneTrikiTLC


Dodał(a): materiał partnera , Poniedziałek 10.04.2017 (aktualizacja: 2017-04-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×