Jedz lody, warto!

Nie ma chyba osoby, która nie lubiłaby lodów! Kojarzą nam się z latem, słońcem, orzeźwieniem i radością. Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy rzeczywiście powinnaś je jeść, dłużej się nie wahaj! Oto zalety tej smacznej przekąski!

lody.jpg

Chłodzą w upalne dni

Lody to doskonały przysmak na lato, bo idealnie chłodzą całe ciało! Z jednej strony ich konsumpcja sprawia, że łatwiej nam znieść wysoką temperaturę w upalne dni, a z drugiej - mobilizuje organizm do zwiększonego wydatkowania energii. Kiedy spożyjemy zimny pokarm organizm traci energię na jego ogrzanie, a my spalamy kilka kalorii więcej!

Mają mało kalorii

Lody są najmniej kalorycznym deserem! To za sprawą dużej zawartości powietrza, które jest wtłaczane podczas produkcji. Dzięki temu jedna kulka lodowa jest mniej więcej cztery razy mniej kaloryczna od np. drożdżówki czy batona. Jednak żeby lód rzeczywiście miał mało kalorii, musisz pamiętać o niedodawaniu do niego bitej śmietany czy polewy.

Zobacz także: Sneakersy na lato

Usprawniają przemianę materii

Zaletą lodów jest to, że są lekkostrawne - nie zalegają długo w przewodzie pokarmowym i dodatkowo pomagają usunąć także inne szkodliwe produkty przemiany materii!

Zawierają wapń

Przysmak ten jest bogatym źródłem wapnia. Sprzyja on odchudzaniu, bo zwiększa zdolności organizmu do spalania tłuszczu. Lody zawierają także mleko, które dostarcza organizmowi wielu cennych składników odżywczych, takich jak pełnowartościowe białko, witaminy i minerały. To również bogactwo potasu, magnezu i fosforu.

Powodują wydzielanie hormonów szczęścia!

Dzięki jedzeniu lodów, wzmaga się wydzielanie hormonu szczęścia - serotoniny. Wywołuje to u nas uczucie odprężenia, spokoju i relaksu - jesteśmy szczęśliwsze!

Fot: Thinkstock

Zobacz też:

ID galerii:665

Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Poniedziałek 27.06.2016 (aktualizacja: 2016-06-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar