Oto mity o odchudzaniu, w które bezgranicznie wierzą kobiety

Wiele kobiet stara się zrzucić zbędne kilogramy bez lepszych rezultatów. To najprawdopodobniej kwestia wiary w pewne mity, które przez lata utrwalały się w dietach układanych przez amatorów. Przedstawiamy Ci 5 najczęściej występujących mitów dotyczących odchudzania.

iStock-481067398.jpg

Trener personalny Nicholas Polo postanowił obalić wszelkie mity dotyczące pozbywania się nadmiernej ilości tłuszczu. W wywiadzie dla Dailymail wyjaśnia, jakie rady najlepiej ignorować i zdradza najlepsze sposoby na osiągnięcie wymarzonej sylwetki.

Nowi członkowie siłowni, zazwyczaj pojawiają się tam z jednym celem: schudnąć. Aby jednak pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, należy trzymać się określonego stylu życia, który przyniesie efekty widoczne w lustrze. Wiara w te wielokrotnie powtarzane mity na temat odchudzania w tym nie pomoże. Zobacz, w co nie powinnaś wierzyć! 

godzinny trening

Myślenie o treningu powinno być jakościowe, nie ilościowe. Klienci, którzy odwiedzają siłownię i trenują 10 minut, mogą osiągnąć taki sam sukces jak ci, którzy trenują godzinę. Wszystko zależy od intensywności treningu. Jednak warto zapamiętać, że kolejne grupy ćwiczeń powinno wykonywać się bez dłuższych przerw, kiedy mięśnie są najlepiej rozgrzane. 

Podnoszenie ciężarów

Wiele kobiet obawia się, że praca ciężarami, spowoduje, że ich mięśnie będą wielkie i nieestetyczne. Nie martw się! Wypracowanie mięśni zajmuje bardzo dużo czasu i zazwyczaj wiąże się ze specyficznym treningiem. Jeśli ciężary, które wybrałaś, jesteś w stanie podnieść więcej niż sześć razy, nie powinnaś mieć żadnych obaw! Po zakończeniu jednej serii ćwiczeń, w szybkim tempie przejdź do następnej. Dzięki temu spalisz większą ilość tkanki tłuszczowej.

Produkty o niskiej zawartości tłuszczu SĄ najlepsze

Jedzenie tłuszczu nie uczyni Cię grubą! Niedawno przeprowadzono badania, które wzięły pod lupę skuteczność różnych diet. Analiza dotyczyła diet z różnych zakątków świata. Naukowcy przyjrzeli się między innymi diecie islandzkiej, greckiej, włoskiej, francuskiej i koreańskiej. Każda z nich wypadła świetnie, niezależnie od ilości dostarczanych węglowodanów, białek i tłuszczów. Dlaczego? Wszystkie z nich są pozbawione żywności przetworzonej, a przede wszystkim cukru, który się w niej znajduje.

Źródło: Dailymail

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Czwartek 24.11.2016 (aktualizacja: 2016-11-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Anonim
A ja ostatnio zdecydowałam się na jagody acai i prostym sposobem, bez jakiś większych diet moja waga spada. a do tego jestem pełna energii, bo zawierają sporo witamin
Dodano: 2016-11-28 21:56:18 Zgłoś nadużycie
Galicka O.
Hmmm aż trzy. Spodziewałam się przynajmniej kilkunastu, ale ostatnio nigdzie nie ma nic fajnego do czytania, więc obejdę się smakiem.... Mnie najbardziej śmieszą tyrady na temat tabsów, jakie to naciągactwo i w ogóle. Sama schudłam na iqacai 14 kilo ale co tam, przytakuje, bo tych wszystkowiedzących przecież nie będę przekrzykiwać - skoro chcą być grube bo tak, to niech sobie będą :P
Dodano: 2016-11-28 02:08:14 Zgłoś nadużycie
Anonim
no to prawda niestety ale nie wszystkie kobiety tak mysla tylko wiele z nich! :) ja z moim trenerem personalnym z Energym trenujemy mocno i ja bardzo lubię podnoszenie ciężarów haha ;) energym.com.pl tutaj macie info o tej silowni polecam dziewczyny! a wy macie jakies ulubione miejsca do cwiczen? bo ja nigdy nie bylam fanką siłowni ale od jakiegoś miesiaca zmieniam swoje przekonania o 180 stopni ;)
Dodano: 2016-11-25 14:25:18 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×