Otyłość szkodliwa dla mózgu!

Naukowcy udowodnili, że otyłość ma szkodliwy wpływ na mózg. Jeżeli zmagasz się ze zbędnymi kilogramami, koniecznie przeczytaj ten artykuł, uchroni Cię przed uszkodzeniem mózgu!

otyłość a mózg.jpg

Badania wskazują, że ponad połowa Polaków cierpi na otyłość. Wpływa negatywnie nie tylko na nasze samopoczucie i psychikę, ale także na inne dziedziny naszego życia. Zobacz, dlaczego warto walczyć z otyłością, nawet jeżeli jest to walka długa i bolesna.

OTYŁOŚĆ A BEZPŁODNOŚĆ

Nadmierne kilogramy mogą przyczynić się do zaburzeń hormonalnych. Oddziałują zatem na cykl menstruacyjny i gospodarkę węglowodanową, która ma wpływ na prawidłowe funkcjonowanie jajników. To z kolei może być przyczyną zaniku miesiączki, występowania cykli bezowulacyjnych, nieregularnej owulacji czy powstawania cyst na jajnikach. Nadwaga lub otyłość mogą mieć również negatywny wpływ na prawidłowy rozwój płodu, zatem jeżeli planujesz stać się mamą, a masz problem z otyłością, koniecznie rozważ udanie się do dietetyka!

OTYŁOŚĆ A MÓZG

Nadmierne nagromadzenie tkanki tłuszczowej, jak udowodnili naukowcy, może negatywnie wpływać również na funkcjonowanie mózgu i powodować szybszy rozwój chorób typu demencja lub choroba Alzheimera. Badania potwierdziły również, że otyłość obniża sprawność intelektualną. Mózg osoby otyłej wygląda o kilkanaście lat starzej niż mózg osoby zdrowej!

OTYŁOŚĆ A OSOBOWOŚĆ

Otyłość bardzo często powoduje również obniżenie własnej samooceny. Jest to najłatwiejsza droga do popadnięcia w groźny wir zaburzeń psychicznych, które w konsekwencji mogą doprowadzić do długotrwałej depresji. Osoby otyłe bardzo często są szykanowane przez swoje otoczenie, zamykają się w sobie, są zmęczone i nie mają ochoty na socjalizację z innymi ludźmi. To wpływa na jakość myślenia o własnym ciele. Osobom otyłym towarzyszy uczucie niepokoju, lęku, osamotnienia, napięcia. Działanie otoczenia na osobę otyłą prowadzi do pogłębienia depresji i dalszego przybierania na wadze. Zatem jeżeli czujesz się osamotniona, wyobcowana i odrzucona nie zamykaj się! To pierwszy sygnał, który powinnaś potraktować poważnie i już dłużej nie zwlekać z rozpoczęciem  diety.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Zosia Brzezicka , Wtorek 06.09.2016 (aktualizacja: 2016-09-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Z tego co się orientuje otyłość może prowadzić do wielu chorób. Moja mama miała sporą nadwagę i faktycznie zdarzało się jej zapominać o różnych sprawach, nieraz miała problemy z oddychaniem. Nie mogła np. bez chwili przerwy wejść na 2 piętro po schodach. Z rodzeństwem przekonaliśmy ją, by poddała się zabiegowi włożenia balonu orbera do żołądka. Bała się, że ten balon będzie jej przeszkadzał, ale po jakimś tygodniu się przyzwyczaiła. Przygotowywała sobie zdrowsze posiłki i widać, że zależało jej na tym żeby w końcu skutecznie zgubić kilogramy. Udało się zrzucić 15.
Dodano: 2017-03-22 10:58:45 Zgłoś nadużycie
Galicka O.
szkoda, że tak mało osób o tym pamięta, bo schudnąć wcale nie jest aż tak trudno. sama zrzuciłam 13 kilogramów po kuracji iqgreen i jestem pewna, że gdyby nie mity o takim katowaniu się jakimiś dietami baletnicy to więcej osób by brało się za odchudzanie bo korzyści są naprawdę niesamowite.
Dodano: 2016-09-07 12:35:31 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×