Smerfy zachęcają najmłodszych do picia wody

Zobacz, jak jeszcze możesz przekonać malucha do sięgnięcia po wodę!

smerfywodaaaa21.jpg

Z myślą o najmłodszych Żywiec Zdrój wprowadził nowość do portfolio wody niegazowanej.Na sklepowe półki trafiły butelki z wizerunkiem... Smerfów! Marka po raz kolejny umieszcza na etykietach bohaterów popularnych bajek, aby w ten sposób zachęcać dzieci do sięgania po wodę oraz wspierać rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych ich pociech. 

Dlaczego trzeba zachęcać?

Dzieci często postrzegają wodę jako mało atrakcyjny napój. Według badań przeprowadzonych przez TNS Polska na zlecenie Żywiec Zdrój, blisko 1/3 najmłodszych deklaruje, że nie lubi pić wody, a tylko 38 proc. z nich wymienia ją jako ulubiony napój. 

Woda jest jednym z podstawowych makroskładników diety. W wielu badaniach udowodniono, że picie wody przez dzieci jest jednym z elementów profilaktyki otyłości i skutecznym postępowaniem w jej leczeniu –  podkreśla prof. dr hab. n. med. Halina Weker.

W jaki sposób można zachęcić dzieci do picia wody?

Warto z nimi rozmawiać  i dbać o to by woda była zawsze pod ręką. Ważne jest również zadbanie o atrakcyjne podanie płynu. Kształtowanie pozytywnych nawyków żywieniowych poprzez odpowiednie nawodnienie, jest dla nas kluczowym elementem działań.

-Prowadzimy liczne programy społeczne, które mają na celu zachęcenie jak największej liczby osób do spożywania wody i podawania jej swoim dzieciom. Dodatkowo proponujemy produkty z myślą o najmłodszych. Opakowania z wizerunkiem Smerfów są jednym z elementów tych działań i mam nadzieję, że dzięki nim jeszcze więcej dzieci polubi wodę - powiedziała Inga Songin, Dyrektor Marketingu i PR Żywiec Zdrój.

Produkty z nowej serii wody Żywiec Zdrój z bohaterami kinowej wersji filmu „Smerfy” dostępne są w dwóch wariantach. Dedykowany najmłodszym format o pojemności 0,33l, nie tylko pasuje do małej dłoni, ale dzięki nietypowemu kształtowi jest idealny do  zabawy np. stworzenia własnej wioski smerfów. Klasyczne butelki o pojemności 0,5l dzięki wyjątkowej etykiecie i wygodnemu sportowemu zamknięciu z pewnością zyskają uznanie także starszych miłośników tej kultowej bajki. 

Produkty z limitowanej serii z bohaterami filmu „Smerfy” dostępne będą na sklepowych półkach do lipca.

 My w redakcji przyłączamy się do akcji i zachęcamy milusińskich do sięgania po wodę!

zdjęcie: Youtube 

Zobacz też:


Dodał(a): Katarzyna Rydz-Korzenecka , Piątek 16.06.2017 (aktualizacja: 2017-06-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Ciężko było przyzwyczaić dzieci do picia wody, ale udało się. Samej pić mocno nie chciały, więc dolewałam do niegazowanej cisowianki syrop malinowy i wtedy już chętniej to robiły.
Dodano: 2017-07-11 10:56:14 Zgłoś nadużycie
Anonim
U mnie dzieci nie trzeba namawiać do picia wody, bo od małego ich uczyłam jej pić. Teraz jak mam aktywny kubek z h2o, działający na zasadzie technologii active water to i wodę z kranu podaję po przelaniu jej do kubka i wiem, że jest zdrowa. Czasami przygotowuje ją z owocami. Lepiej pragnienie gasi.
Dodano: 2017-07-07 10:13:18 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×