Te produkty są bogate... w puste kalorie! Zobacz, po co nie warto sięgać

Spożywania niektórych produktów naprawdę nie warto usprawiedliwiać!

iStock-520549276.jpg

Na początku warto ustalić, ile kalorii w ciągu dnia powinnaś dostarczać do swojego organizmu. Szybkim sposobem na oszacowanie potrzeb, jest przeliczenie współczynnika BMR. Dzięki internetowym kalkulatorom zrobisz to w niecałą minutę. Mając ogólny wgląd w zapotrzebowanie organizmu, możesz szacować, czy wypicie kolejnej puszki słodkiego napoju gazowanego jest Ci potrzebne.

Mieszane napoje kawowe

Fantazyjne napoje kawowe są pyszne, a ich wygląd przyciągnął niejedną osobę prowadzącą zdrowy tryb życia. Choć zachwycają, musisz pamiętać, że spożywasz mlecznego shake'a z dodatkiem ogromnych ilości cukru! Zwykła kawa ma zero kalorii oraz drogocenne dla organizmu przeciwutleniacze. Te, które kupujemy poza domem, osiągają nawet do pięciuset kalorii! Dla niektórych kobiet to aż 1/3 dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Ponieważ napoje te zawierają mleko, mają niewielkie ilości wapnia, ale ta wiedza wciąż nie powinna być wymówką, ponieważ takie same ilości, można uzyskać ze zdrowszych i pożywniejszych źródeł.

Batony

Za każdym razem, kiedy stoisz w kolejce do kasy, wszystkie batoniki wydają się błyszczące i zachęcają do sięgnięcia? Musisz wiedzieć, że to sprytnie zaplanowany chwyt. Handlowcy mają nadzieję, że poddasz się impulsowi i kupisz coś słodkiego po wyczerpujących zakupach. Niestety słodkie batoniki nie są tego warte. Niektóre z nich zawierają orzechy, które uznawane są za zdrowe źródło tłuszczu. A może obiło Ci się o uszy, że czekolada, ze względu na bogate źródło antyoksydantów, też jest zdrowa? Prawda wygląda dość ponuro. Batoniki zawierają niewiele prawdziwych orzechów, a czekolada w nich zawarta to głównie tłuszcz i cukier. Co więcej, po zjedzeniu takiego batonika, wciąż odczuwasz głód, ponieważ Twoje ciało nie otrzymało żadnych niezbędnych witamin i minerałów.

Chipsy

Teoretycznie wydawałoby się, że ziemniaki to drogocenne źródło potasu, a niektóre chipsy mogą mieć nawet zdrowsze dodatki, takie jak nasiona lnu. Niestety, większość chipsów jest wysoce przetworzona, co sprawia, że dołączają do listy przekąsek o niskiej zawartości składników odżywczych. Chipsy uzależniają, więc bardzo trudno jeść je uważnie, co prowadzi do spożywania ogromnych ilości kalorii.

Ty też je jadłaś, więc co teraz?

Nikt, biorąc pod uwagę współczesne tempo życia, nie jest w stanie przestrzegać zasad zdrowego żywienia przez sto procent swojego czasu. Myślenie, że jest, nie należy do realistycznych. Jeśli zdecydujesz się na zjedzenie ulubionych kalorycznych produktów, porzuć poczucie winy i idź dalej. Następnym razem na pewno dokonasz lepszego wyboru. Czasami bywa tak, że jemy to, co sprawia nam przyjemność. Zrozumienie tego, po co sięgasz, pomoże Ci zmniejszyć poczucie winy.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Wtorek 04.07.2017 (aktualizacja: 2017-07-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
SzczwanaMama
Ciężko w dzisiejszych czasach, ale da się!

Wystarczy zawsze mieć pod ręką np pokrojone owoce w pudełeczku
Dodano: 2017-07-10 12:35:02 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×