Top 5 sposobów na poprawę pamięci!

Jeśli chcesz poprawić swoją pamięć lub zdarzają Ci się sytuacje, w których zwyczajnie nie możesz sobie czegoś przypomnieć- to znak, że powinnaś ćwiczyć swój mózg. Oto wskazówki, dzięki którym informacje będą w nim odpowiednio uporządkowane, a pamięć niezawodna!

poprawa pamieci.jpg
1. Zadbaj o odpowiednią ilość snu

Dobry sen to lekarstwo na wszystko - wtedy regeneruje się cały organizm, w tym przede wszystkim mózg. Jest to dla niego odpoczynek i regeneracja pamięci. Jeśli śpisz wystarczająco dużo, rano nie dość, że budzisz się wypoczęta i pełna energii, to w dodatku z dobrą pamięcią.

2. Bądź kreatywna

Jeśli jesteś kreatywna, pobudzasz szare komórki i nie marnujesz potencjału swojego mózgu. Dlatego dobrze jest rozwijać się przez rysowanie, kolorowanie, rozwiązywanie krzyżówek, robienie przeróżnych dekoracji, pisanie własnych wierszy czy nawet układanie puzzli.

3. Dużo czytaj
Czytanie książek czy gazet nie tylko zwiększa Twoją elokwencję i wzbogaca wiedzę, ale również uaktywnia komórki mózgowe, dzięki czemu pamięć staje się trwalsza. Wystarczy nawet 15 minut dziennie czytania, a będziesz mogła pochwalić się niezawodną pamięcią.

4. Pisz pamiętnik

Zapisywanie swoich wspomnień w postaci dziennika, pamiętnika czy bloga to doskonałe ćwiczenie dla umysłu. W ten sposób trenujesz swoją pamięć, bo odtwarzasz krok po kroku wszystko to, co się wydarzyło danego dnia. Dodatkowy plus to oczywiście fakt, ze będziesz miała spisane wspomnienia, do których możesz szybko powrócić.

Warto zobaczyć: Dlaczego warto jeść orzechy?


5. Skup się
Kiedy wykonujesz daną rzecz, uczysz się czy pracujesz nad projektem, najlepiej jest żebyś skupiła się wyłącznie na jednej rzeczy. Nie eksperymentuj z podzielnością uwagi, bo to na dłuższą metę się nie sprawdza. Znajdź spokojne miejsce, gdzie będziesz mogła skoncentrować się i pochłaniać tak dużo informacji, jak jesteś w stanie. Uwolnij się od wszelkich rozpraszaczy, prze które Twój mózg się męczy i jest mniej wydajny.

Fot: Thinkstock

Zobacz też:


Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Wtorek 05.07.2016 (aktualizacja: 2016-07-05)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×