Tym narzędziem sprawdzisz poziom glutenu w posiłku!

Jesteś ciekawa jak to działa? Sprawdź!

nima.jpg

Świadomość w zakresie tego co jemy staje się coraz większa także w Polsce. Wiele osób odkryło w ostatnich latach uczulenia na różnego rodzaju produkty czy składniki, takie jak laktoza czy bardzo popularny gluten. Bardzo wiele restauracji posiada teraz dodatkowe menu z uwzględnieniem osób, które są na nie uczulone, a wiele koncernów spożywczych proponuje produkty bez tego składnika. To odzwierciedla skalę problemu. A przecież odsetek osób uczulonych na gluten nadal rośnie!

Zobacz też: Szybkie sposoby na poprawę humoru 


Naprzeciw potrzebom wszystkich tych osób wyszedł startup 6SensorLabs z San Francisco. Dzięki niemu, zamiast ciągle martwić się czy dany posiłek zawiera dopuszczalną ilość glutenu, od razu to sprawdzimy z powomcą ich nowego produktu - NIMA. 


Jak to działa? Wystarczy mały kawałek porcji umieścić w zamontowanej w urządzeniu kapsule i zostawić na 3 minuty. Po tym czasie otrzymamy wynik zawartości glutenu w posiłku - uśmiechnięta buzia oznacza, że nie posiada on ani grama glutenu, czerwona natomiast sugeruje, że jeśli ma sie uczulenie, to lepiej tego nie jeść.

Sprawdź: Jakie ćwiczenia wykonywać na boczki? 


Producenci zapewniają, że wynik jest poprawny w 99,5%. Dodatkowo, istnieje również funkcja do sprawdzania płynów - takich jak zupy czy smoothie, a nawet sok. W opakowaniu znajdują się aż 3 kapsuły przeznaczone do różnego rodzaju posiłków.


Ile kosztuje takie cudo? Można je zamówić na stronie nimasensor.com za około 770 zł. Jak deklaruje start up - ciągle pracują nad ulepszeniem swojego produktu.


Źródło: EliteDaily

Zdjęcie: Nimsensor.com


Dodał(a): Anna Guzek , Czwartek 05.05.2016 (aktualizacja: 2016-05-05)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar