Wino i kawa jest tak samo dobra dla Twojego zdrowia jak… jogurt naturalny!

Dobra wiadomość prosto od amerykańskich naukowców!

ThinkstockPhotos-498501640.jpg

W czasach, gdy wszyscy 2 razy w tygodniu wychodzą na siłownię poćwiczyć bądź zrobić sobie selfie na tle ćwiczących, temat zdrowego odżywiania jest nieustannie obecny we wszystkich mediach. Na półkach można znaleźć coraz więcej dietetycznej żywności, a świadomość na temat tego czym są nasiona chia czy jagody goi zdecydowanie wzrosła. Jeśli masz już swoją listę dietetycznej żywności, możesz do niej dodać: kawę, herbatę i (serio) nawet wino!

Zobacz też: Dieta MIND - nowy sposób na poprawę pamięci 


Wydaje się zbyt piękne by mogło być prawdziwe? Cóż, a jednak! Według badań opublikowanych przez Science Magazine, wszyscy ludzie, którzy piją kawę, herbatę i wino, oczywiście w rozsądnych dawkach, mają zdrowsze i bardziej zróżnicowane zbiorowiska drobnoustrojów w przewodzie pokarmowym.


Badanie zostało przeprowadzone na ponad 1100 uczestnikach i wykazało, że większa różnorodność bakterii jelitowych wiąże się z ogólnym lepszym stanem zdrowia człowieka. W tym w zwalczaniu otyłości czy chorób jelita drażliwego.

Polecamy: Dieta owocowa - wszystko co chciałybyście o niej wiedzieć 


Pijąc te 3 wspaniałości wprowadzasz do jelit wcześniej wspomnianą różnorodność.


A więc od dzisiaj nie masz wymówki! Dieta, nie dieta - kieliszek wina zrobi Ci dobrze, tak samo jak mała kawa czy herbata w trakcie dnia. Pamiętaj jednak, że zrównoważona dieta, to mądra dieta i z niczym nie wolno przesadzać.


Smacznego!

Polecamy: Dieta KETOGENICZNA - kontrowersyjna dieta cud! 


Źródło: Purewow

Zdjęcie: Thinkstock


Dodał(a): Anna Guzek , Wtorek 14.06.2016 (aktualizacja: 2016-06-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×