Zdziwisz się co może zdziałać zwykły ziemniak!

Ziemniak posiada właściwości lecznicze, o których mało się mówi, a mogą okazać się świetnym i skutecznym rozwiązaniem na różne dolegliwości. Oto kilka zaskakujących faktów na temat właściwości zwykłego ziemniaka.

Zdziwisz się co może zdziałać zwykły ziemniak! Niezwykłe właściwości ziemniaka

Ziemniak to warzywo, które powoli zaczyna wracać do łask. Znów się doceniać jego dobroczynne działanie. Oprócz tego że jest on bardzo mało kaloryczny i lekkostrawny, zawiera między innymi potas, magnez, żelazo, wapń, cynk, błonnik i wiele innych potrzebnych i korzystnych związków. Okazuje się, że jego zalety można wykorzystać nie tylko w kuchni. Na co pomogą nam te cudowne właściwości ziemniaka?

Na serce i nadciśnienie

Dzięki temu, że ziemniaki zawierają potas, który będzie odpowiedzią na to jak obniżyć ciśnienie krwi. Ostatnio naukowcy z Brytyjskiego Instytutu Badań Żywności z Norwich odkryli, że ziemniaki zawierają kukoaminy, które również mają działanie obniżające ciśnienie.

Na problemy żołądkowe

Ziemniak idealnie sprawdzi się jako składnik diety po zatruciu pokarmowym. Jest lekkostrawny, a dzięki dużej zawartości błonnika poprawi trawienie, pomoże zlikwidować zaparcia lub uporać się z biegunką.

W walce z bólem

To bardzo popularne warzywo pomoże nam uporać się z bólem różnego pochodzenia. Picie soku z surowego ziemniaka jest bardzo pomocne w walce z bólem głowy. Na obolałą stłuczoną kostkę lub kolano najlepiej położyć papkę z ziemniaka owiniętą w szmatkę lub gazę. Jeśli natomiast zwyczajnie boli nas brzuch wystarczy położyć na nim plastry surowego warzywa. Ziemniak pomoże także na bóle reumatyczne.

Na wyleczenie skóry

Ziemniaki zawierają dużo skrobi, z której tworzy się krochmal. Nie od dziś wiadomo, że bardzo dobrze działa on na skórę i pomaga radzić sobie z takimi problemami jak oparzenia, swędzenie, odmrożenia, rany, czy siniaki. Kąpiel z dodatkiem mąki ziemniaczanej mogą być zatem nieocenione w walce z problemami skórnymi.

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Sobota 27.09.2014 (aktualizacja: 2014-09-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar