Żeń - szeń: naturalny energetyk!

Te niewielkie korzenie zawierają w sobie więcej energii i zdrowia, niż niejedna tabletka! Zobacz, jakie właściwości się w nich kryją!

Żeń - szeń: naturalny energetyk!

Żeń - szeń: naturalny energetyk!

Żeń - szeń jest znany prawie od 4000 lat, ale do dnia dzisiejszego trwają badania nad jego niezastąpionymi właściwościami.

Za najbardziej wartościowy składnik korzenia uważa się ginsenozydy. Dzięki zdolności przyłączania tlenu przez hemoglobinę, pozwalają na dotlenienie komórek. To właśnie w tym tkwi jego największa siła, która odpowiedzialna jest za danie nam tzw. ,,kopa’’. Ten ,,cenny korzeń’’ zawiera mnóstwo witamin, kwasów organicznych i mikroelementów. Zwiększa naszą odporność oraz pozytywnie wpływa na koncentrację, dlatego zaleca się go studentom do nauki, jak również osobom ciężko pracującym i narażonym na stres. Stosuje się go również przy leczeniu anemii, cukrzycy oraz nerwicy. Wpływa także na obniżenie poziomu we krwi, a w połączeniu z zieloną herbatą jest uważany za bardzo cenny afrodyzjak. Ale na tym nie koniec.

Żeń - szeń: naturalny energetyk!

Żeń - szeń: naturalny energetyk!

Udowodniono, że żeń –szęń zarówno u kobiet jak i mężczyzn podnosi libido i wpływa na erekcję. Jest również silnym antyoksydantem, który chroni nas przed działaniem wolnych rodników, odpowiedzialnych za nowotwory. Ponadto znalazł swoje zastosowanie w kosmetologii. Dzięki zawartym składnikom działa przeciwstarzeniowo oraz wspomaga redukcję masy ciała.

Źródło: MilionKobiet

Foto: ThinkstockDodał(a): Magdalena Tokarczyk , Środa 17.07.2013 (aktualizacja: 2013-07-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×