Zielona herbata i jej właściwości - dlaczego powinniśmy po nią sięgać znacznie częściej?

Smakoszy zielonej herbaty nie brakuje - i dobrze! Okazuje się bowiem, że ma ona naprawdę niezwykłe pozytywne właściwości. Jakie? Zobaczcie.

zielona herbata.jpg

Zielona herbata i jej właściwości - dlaczego powinniśmy po nią sięgać znacznie częściej?

Zielona herbata to specyficzny napój. Ma ona jednak coraz większe rzesze fanów. Ci, którzy lubią sięgać po ten rodzaj napoju powinni się cieszyć, gdyż okazuje się, że picie zielonej herbaty bardzo pozytywnie wpływa na cały nasz organizm. 

Po zieloną herbatę powinny sięgać także osoby, które mają problemy z nadwagą. W badaniach na szczurach udowodniono bowiem, że picie zielonej herbaty połączone z ćwiczeniami pozwala pozbyć się z brzucha około 36 procent tłuszczu. To zdecydowanie sprzymierzeniec w walce o szczupłą sylwetkę.

Zobacz też: ANTYOKSYDACYJNE WŁAŚCIWOŚCI ZIELONEJ HERBATY 

Do kolejnych niezwykłych zalet naparu z zielonej herbaty można zaliczyć fakt, że jego picie zmniejszyło wystąpienie raka narządów pokarmowych o około 17 procent u kobiet, które piły co najmniej 3 filiżanki tygodniowo.

 

Przede wszystkim picie tego trunku dobrze wpływa na pracę mózgu i poprawia pamięć. Dzięki swoim właściwościom ekstrakt z 250 g zielonej herbaty wzmacnia połączenia, które odpowiedzialne są za przetwarzanie i zapamiętywanie informacji. Co więcej badania pokazały, że zawarte w herbacie polifenole mogą chronić nasz mózg przed chorobami neurologicznymi. Picie około 3 filiżanek zielonej herbaty dziennie może według badaczy zmniejszyć ryzyko udaru mózgu nawet o 20 procent.

Zobacz też: HERBATY, KTÓRE POMOGĄ CI SCHUDNĄĆ 

Jak widać picie zielonej herbaty z pewnością jest korzystne dla naszego zdrowia. We wszystkim jednak należy zachować rozsądek i umiar. Nie chodzi o to, by od tego momentu przerzucić się jedynie na picie tego rodzaju napoju, ale o to, by włączyć go w swoje codzienne menu. 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Poniedziałek 27.07.2015 (aktualizacja: 2015-07-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Gray Moka
Smaczne zielone herbaty polecam na http://www.graymoka.pl/herbaty-zielone.
Dodano: 2016-04-18 14:58:08 Zgłoś nadużycie
Anonim
Jeżeli ktoś odchudza się polecam zastosowanie suplementu figurena slim, świetnie przyśpiesza efekt, ja zauważyłam 2 razy szybszą utratę wagi, jestem bardzo zadowolona. Tutaj link: http://figurena.pl
Dodano: 2015-07-27 15:06:02 Zgłoś nadużycie