Znamiona pod kontrolą

Latem każde przebarwienie i pieprzyk na ciele powinny być pod dokładną obserwacją, aby promienie słoneczne nie przeobraziły ich w nowotwory. Zobacz, jak o to zadbać!

Znamiona pod kontrolą

Znamiona pod kontrolą


Znamiona mogą występować pod różną postacią. Mogą to być jasne plamki, grudki lub pieprzyki. Żadnego nie możemy zignorować i systematycznie je badać, gdyż zaniedbanie ich może prowadzić do groźnych chorób. Szczególnie, gdy operuje na nie słońce są narażone na przeobrażenie się w czerniaka. 

Sprawdź, jak powinnaś dbać o przebarwienia na skórze:


1. W okresie letnim przed każdym wyjściem na słońce każdy pieprzyk i przebarwienie smaruj grubo kremem z filtrem i unikaj długiego przebywania na słońcu. Nie możemy doprowadzić do poparzeń, na które bardziej narażone są osoby o jasnej karnacji, piegami czy rudymi włosami.

2. Zrezygnuj z korzystania solarium. Zastąpmy je ,,bezpieczną’’ opalenizną: balsamami brązującymi czy samoopalaczami.

Znamiona pod kontrolą

Znamiona pod kontrolą

3. Jeśli zauważysz, że przebarwienie nabrało inny, niepokojący kształt, należy natychmiast zgłosić się do dermatologa. Wykona on dermaskopię, czyli badanie polegające  na oglądaniu znamion przez specjalną lupę nawet w kilkudziesięciokrotnym powiększeniu.

4.
Zaleca się również, aby każdy niepokojący pieprzyk został usunięty. O takim zabiegu decyduje lekarz.

Źródło: MilionKobiet

Foto: Thinkstock
Dodał(a): Magdalena Tokarczyk , Wtorek 25.06.2013 (aktualizacja: 2013-06-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×
  • Domowe sposoby na przebarwienia

    Domowe sposoby na przebarwienia

    Jak je zniwelować nie tracąc przy tym ogromnych pieniędzy? Przedstawiamy kilka sposobów, które możesz zastosować w domu. czytaj więcej

  • Zdrowa opalenizna

    Zdrowa opalenizna

    Słońce szkodzi i trzeba się przed nim chronić - to nie mit. Przez cały rok, każdy z nas jest narażony na promieniowanie słonecznie UV.95% to promieniowanie UVA, nieodczuwalne dla człowieka,… czytaj więcej