Zobacz co jest gorsze od tłuszczu!

Większość z nas myśli, że to tłuszcz jest dla nas największym zagrożeniem i to on prowadzi do choroby cywilizacyjnej jaką jest otyłość. Okazuje się, że jest coś, co jeszcze bardziej szkodzi naszemu zdrowiu.

Zobacz co jest gorsze od tłuszczu!

Zobacz co jest gorsze od tłuszczu!

Zazwyczaj wydaje nam się, że tym co najbardziej szkodzi naszemu zdrowiu jest tłuszcz. Okazuje się, że to nie on jest najbardziej niebezpieczny dla naszego organizmu. Co więc może powoli niszczyć nas od środka, kiedy my nie zdajemy sobie z tego sprawy?

Okazuje się, że to cukier jest tym cichym zabójcą siejącym spustoszenie we współczesnym świecie. Próbowano ograniczyć jego spożycie i stworzono słodziki, by oszukać trochę nasz organizm. I choć wydawało się, że jest to rozwiązanie wręcz idealne, okazało się niestety, że znaczna większość z nich również jest szkodliwa.

W Izraelskim Instytutcie Weizmanna, pod okiem dr. Erana Elinava, przeprowadzono badania, z których wynika, że słodziki mogą sprzyjać rozwojowi cukrzycy. W opublikowanych wynikach dr Elinav pisze, że sacharyna, sukraloza i aspartam, czyli najbardziej popularne słodziki, wywołują nietolerancję glukozy. Przeprowadzone na myszach badania pokazały, że słodziki zadziałały na bakterie jelitowe, które zaburzyły metabolizm glukozy. To prowadzi do tego, że nasz organizm nie radzi sobie ze zbyt wysokim poziomem cukru w naszej krwi. Powoduje to początkowo do stanu przedcukrzycowego, a następnie do w pełni rozwiniętej cukrzycy.

Z racji tego, że słodziki nie mają tylu kalorii, a do tego są słodsze od cukru, używały ich nie tylko osoby, które dbały o linię, ale także te, które walczyły z cukrzycą. Choć wydawało się, że słodziki będą świetnym rozwiązaniem i alternatywą dla cukru, badania pokazują, coś zupełnie innego.

W ostatnim czasie bardzo na popularności zyskała stewia, która jest określana jako słodowe zioło. Coraz częściej sięga się także po ksylitol. To właśnie te zamienniki cukru dostępnych na rynku mogą spełnić rolę, którą wcześniej przypisywano słodzikom.

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Poniedziałek 13.10.2014 (aktualizacja: 2014-10-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×
  • Zanim posłodzisz

    słodziki

    W pogoni za idealną sylwetką spędzasz godziny na siłowni, do diety wprowadzasz coraz więcej produktów z napisem "light", a cukier zastępujesz słodzikami. Dzięki temu dostarczasz organizmowi… czytaj więcej